۱۱ آبان ۱۳۷۴، ۰:۰۱
کد خبر: 6999262
T T
۰ نفر
مجلس عالی تاجیکستان طرح اصلاحات اقتصادی این کشور را تصویب کرد # دوشنبه خبرگزاری جمهوری اسلامی 11/8/74 طرح اصلاحات اقتصادی جمهوری تاجیکستان برای سالهای 1995 تا 2000 میلادی روز پنج شنبه در دومین اجلاس سالانه مجلس عالی این کشور به تصویب نمایندگان رسید.
ازادی مالکیت خصوصی / توزیع زمینهای کشاورزی دولتی بین زارعین و ازاد اعلام شدن نرخ ها در این جمهوری تازه استقلال یافته از جمله مواد طرح اصلاحات اقتصادی جدید تاجیکستان میباشد.
امام علی رحمانف رییس جمهوری تاجیکستان در این جلسه که با حضور 167 نماینده مجلس و وزرای این کشور تشکیل شدگفت تاجیکستان از دیگر جمهوریهای همسایه خود حد اقل 10 سال از نظر اقتصادی / اجتماعی و فرهنگی عقب تر است و انتظار میرود با اجرای طرح اصلاحات اقتصادی این وضع بهبود یابد.
وی گفت کسانی که به مردم وعده میدهند و انانرا به روزهای حاکمیت شوروی سابق ووضعیت خوب اقتصادی ان دوران باز می گردانند فریبکارند و بادروغ میخواهند جای خود را باز کنند.
اشاره رحمانف به برنامه های حزب کمونیست تاجیکستان و مخالفت ان با اصلاحات اقتصادی کشور بود.
رحمانف با تاکید بر ضرورت ازادسازی اقتصاد کشور گفت جنک داخلی هفت میلیارد دلار به تاجیکستان خسارت وارد ساخته ولی ما توانسته ایم در سال جاری 50 میلیون دلار از بدهیهای خارجی خود را بازپرداخت کنیم.
در اجلاسیه روز پنج شنبه پارلمان تاجیکستان همچنین بودجه سال 95 این کشور در شرایطی که این سال رو به اتمام است به تصویب رسید دلیل این تاخیر تشکیل حکومت جدید و خروج تاجیکستان از حوزه روبل روسیه اعلام شد.
بر اساس این قانون درامد تاجیکستان در سال 95 میلادی 14 میلیارد و 200 میلیون روبل و هزینه ها بالغ بر 16 میلیارد و 400 میلیون روبل اعلام گردید که بیانگر 2/2 میلیارد روبل کسری میباشد.
اجلاسیه دوم پارلمان تاجیکستان تا دوروز ادامه خواهد یافت .اجلاس نخست پارلمان فروردین ماه گذشته برگزار شد .
۰ نفر

سرخط اخبار اقتصاد