۹ آبان ۱۳۷۴، ۰:۰۱
کد خبر: 6999036
T T
۰ نفر
روزنامه نیوزادعاکرد:خطرلوله گازایران به پاکستان تاهند امتدادنمی یابد # اسلام اباد خبرگزاری جمهوری اسلامی 9/8/74 یک روزنامه پاکستانی روز سه شنبه مدعی شد که (پاکستان بالاخره تصمیم گرفته است خط لوله گاز ایران به پاکستان تا هند امتداد نیابد.) این مطلب یک هفته قبل از سفر بی نظیر بوتو به تهران اعلام شده به نوشته روزنامه نیوز قرار است این موضوع ازسوی نخست وزیرپاکستان به مقام های ایران گفته شود.
نیوز به نقل از مقام های رسمی پاکستان نوشت : مقامهای پاکستان پس از بررسی های عمیق و همه جانبه و با توجه به نگرانی ها در مورد امنیت ملی کشور چنین تصمیمی را اتخاذ کرده اند.
این خط لوله گاز که 6/1 میلیارد مترمکعب در روز ظرفیت خواهد داشت ، قراراست گاز ایران را از مخازن پارس جنوبی به منطقه (گدانی )در 30 کیلو متری غرب کراچی برساند.
نیوز مدعی شد: پاکستان با توجه به رویه خصمانه هند و دیگر تحولات ، نظر خود را تغییر داده است .
این روزنامه افزود:مسایل و همکاری های اقتصادی از بحثهای عمده سفر سه روزه بوتو به تهران است و مخدوم شهاب الدین در این ارتباط دوروز قبل در راس هیاتی به تهران خواهد رفت.
نخست وزیر پاکستان قرار است از 15 ابان ماه یک دیدار رسمی سه روزه از ایران داشته باشد.وی تلاش خواهد شد تردید و نگرانی ایران در موردحمایت پاکستان از طالبان را برطرف کند.
پایان/ 14 / 300/ 2 سطر
۰ نفر