مخالفت یک مقام روسی با وردود تکنولوژی غربی به این کشور # مسکو خبرگزاری جمهوری اسلامی 14/4/74 معاون وزیر انرژی اتمی روسیه روزسه شنبه در یک گردهمایی پارلمانی در مسکو ضمن مخالفت با ورود تکنولوژی غربی ، تکنولوژی انرژی هسته ای کشورش را بی نظیر خواند.
این گردهمایی که به منظور بررسی مسائل و مشکلات رشد تکنولوژی در روسیه تشکیل شده بود چند تن از سخنران اعلام کردند مسکو پس از فروپاشی شوروی بازارهای اقتضادی خود در جمهوریهای سابق را از دست داده و به بازارهای بین المللی نیز راه ندارد.
شرکت کنندگان تضریح کردند روسیه حتی اگر از ضنایع پیشرفته برخودار باشد به دلیل رقابت های نا سالم قادر به راه یابی به بازارهای بین المللی نیست.
یوری تیچکف معاون وزیر انرژی اتمی روسیه نیز طی سخنانی از ضنایع انرژی اتمی و لیزری کشورش به عنوان ضنایعی بی نظیر درجهان نام بیرد .
وی تضریح کرد حتی امریکا تکنولوژی اتمی را از روسیه خریداری می کند.
تیچکف ابراز نگرانی نمود که کمبود بودجه و فقدان کارشناسان مجرب در اینده مشکلاتی را برای تکنولوژی انرژی هسته ای روسیه بوجود خواهد اورد.
وی تنها راه دستیابی روسیه به تکنولوژی پیشرفته در زمینه های مختلف را تربیت نسل جوان سالم ، حمایت از علوم و توسعه ضنایع ذکرکرد.
به گفته معاون وزیر انرژی اتمی روسیه وضعیت اقتضادی کنونی این کشور که بودجه علوم ان تا یک دهم کاهش یافته دستیابی به این هدف مشکل است .
شرکت کنندگان در این گردهمایی نسبت به عواقب خطرناک ورود تکنولوژی غربی به روسیه هشدار داده و تضریح کردند که این امر باعث سقوط ضنایع داخلی و وابستگی شدید کشور به غرب خواهد شد.
انها تنها راه جلوگیری از وابستگی روسیه به غرب را احیا سیاست اقتضاد و رشد تکنولوژی ملی ذکر کردند.

سرخط اخبار اقتصاد