دولت در برنامه دوم بیش از 26 هزار میلیارد ریال در بخش نیرو سرمایه گذاری می کند # تهران خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/3/74 حجت الاسلام دری نجف ابادی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در جریان بازدید از دومین نمایشگاه صنعت برق ایران در گفتگویی با ستاد خبری نمایشگاه گفت .. دولت در برنامه دوم توسعه بیش از 26 هزار میلیارد ریال در بخش نیرو سرمایه گذاری خواهد کرد.
وی افزود .. حدود 30 درصد این اعتبارات ارزی خواهد بود که برای واردات تجهیزات مورد نیاز در بخش نیرو صرف می شود.
حجت الاسلام دری نجف ابادی گفت .. با توجه به اقدامات و برنامه ریزی انجام شده ، دولت در برنامه دوم از سازندگان داخلی و تولیدات داخل حمایت می کند.
وی در این گفتگو میزان مصرف انرژی در سال گذشته را 74 میلیارد کیلووات ساعت اعلام کرد و افزود .. این رقم در سال جاری به 85 میلیارد کیلووات ساعت افزایش خواهد یافت .
به گفته وی تعدیل قیمت برق مصرفی ، استفاده از تولیدات داخلی و رواج فرهنک صرفه جویی در کشور به کاهش مصرف انرژی برق و گسترش ان در بخش های صنعتی کمک خواهد کرد.
حجت الاسلام دری نجف ابادی افزود .. با اجرای برنامه اول توسعه ، 5 تا 6 هزار مگاوات بر میزان تولید برق در کشور افزوده شد و این رقم در پایان برنامه به 20 هزار مگاوات رسید و پیش بینی می شود میزان تولید برق در کشور در برنامه دوم به 27 هزار مگاوات بالغ گردد.
وی اهمیت ایجاد نیروگاههای ابی در کشور را خاطرنشان کرد و گفت ..
ایجاد نیروگاههای ابی برای کشور ما یک ضرورت است که در این راستا 5 هزار مگاوات برق تولید می شود.
دری نجف ابادی تاکید کرد .. نیروگاههای سیکل ترکیبی نیز برای کشور دارای اهمیت است زیرا می تواند 30 تا 35 درصد پتانسیل انرژی را بالا ببرد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در زمینه مشارکت 160 شرکت داخلی در دومین نمایشگاه صنعت برق ایران گفت .. شرکت کنندگان در این نمایشگاه از نظر ساخت ، طراحی و مهندسی تلاش پیگیر و بیشتری نسبت به نمایشگاه سال قبل داشته اند.
وی در پایان به سرمایه گذاری بیشتر در بخش صنعت برق کشور اشاره کرد و تاکید کرد .. ارتباط با دانشگاهها و مراکز علمی و کارهای تحقیقاتی با جدیت دنبال شود.

سرخط اخبار اقتصاد