۲۹ خرداد ۱۳۷۴،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6989978
۰ نفر
همکاری مراکز صنعتی و داشنگاه ضرورت دارد.
# تهران خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/3/74 صنعتی/پویا و پیشرو خواهد بود که از تحقیقات دانشگاهی ودستاوردهای فنی مراکز علمی استفاده کند.
مهندس محمد خواجه پور نماینده بوشهر و عضو کمیسیون نیرو مجلس شورای اسلامی دردومین روز از برپایی نمایشگاه صنعت برق ایران درگفتگو باستاد خبری نمایشگاه بابیان این مطلب تاکید کرد که دانشگاهها ومراکز علمی داخلی این توان را دارند تاپروژه های مورد نیاز این بخش را تحت پوشش قراردهند.
مهندس خواجه پور افزود.. دانشگاه ها از توان بالقوه وبالفعل بسیاری برخوردارند که باید مورد شناسایی وارزیابی قرارگیرند و به میدان عمل دعوت شوند.
مهندس خواجه پور بااشاره به برپایی نمایشگاه صنعت برق گفت .. این گردهمایی فرصتی مناسب برای شناخت وارزیابی صنایع داخلی واشنایی کارشناسان با یکدیگر است . باید این امر نیز مورد بررسی قرارگیرد که دراینده با دعوت از شرکتهای خارجی زمینه استفاده از تجربیات مفید و ارائه تولیدات داخلی به بازارهای جهانی فراهم شود.
وی درزمینه سرمایه گذاریهای اینده در صنعت برق گفت ..کمیسیون نیرو مجلس شورای اسلامی امیدوار است با طرحهای تصویب شده میزان تولیدبرق کشور در برنامه دوم به دو برابر میزان فعلی افزایش یابد ودراین زمینه تولید انرژی از طریق احداث سد باتوجه به اشتغال زایی وعمران درخبش کشاورزی از اولویت برخوردار است .
مهندس خواجه پور ابراز امیدواری نمود که انرژی مصرفی صنایع شهری و روستایی در برنامه دوم از طریق نیروگاههای ابی تامین شود.
نماینده بوشهر و عضو کمیسیون نیرو مجلس شورای اسلامی درادامه باتوجه به ارزش و جایگاه علمی صنایع برق و تنوع در چرخه تولید این نوع انرژی درجهان گفت .. جمهوری اسلامی ایران با توجه به طی دوران سازندگی خواهان دستیابی به علوم پیشرفته و گسترش ان در سطح مراکز دانشگاهی داخلی است .
وی افزود.. امروزه تولید برق هسته ای یکی از اولویت های علمی این صنعت تلقی می شود وبرهمین اساس جمهوری اسلامی ایران مصمم است تانیروگاه اتمی بوشهر را تکمیل کند و به این فن آوری نیز دست یابد.
مهندس خواجه پور درپایان تاکید کرد که باسرمایه گذاری درصنعت برق وصادرات ان دراینده می توان از وابستگی کگشور به صادرات نفت کاست .

سرخط اخبار اقتصاد