تلویزیون رنگی سونی ساخت هند بزودی وارد بازار می شود.
# دهلی نو خبرگزاری جمهوری اسلامی 9/3/74 تلویزیون 21 اینچ تولید شده توسط شرکت ژاپنی سونی در هند از دهم ژوئیه سال جاری میلادی وارد بازارمی شود.
به گزارش امروز خبرگزاری هندی پی تی ای شرکت سونی از روز 2 ژون / 12 خرداد / سال جاری رسما تولید تلویزیون رنگی در هند را اغاز و در مرحله نخست به عرضه تلویزیون های رنگی 21 اینچ که در کارخانه این شرکت در ایالت هاریانا مونتاژ می شود اقدام خواهد کرد.
بخش عمده تولید شرکت مذکور را تلویزیون های رنگی تشکیل می دهد و مدیریت این شرکت در نظر دارد طی سال های 1995 و 1996 به ترتیب 50 هزار و 100 هزار دستگاه تلویزیون رنگی به بازار عرضه کرده و ظرفیت تولیدی خود را تا سال 1998 به 300 هزار دستگاه افزایش دهد.
شرکت سونی واحد فرعی تولیدی خود را با مالکیت صد در صد سرمایه در ژانویه سالجاری تاسیس کرد که بامخالفت شدیدصنایع الکترونیک هند مواجه شد .
صنایع داخلی هند بشدت به دولت اعتراض کردند که چگونه بدون اخذ تعهد صادرات به شرکت سونی اجازه تاسیس واحد فرعی خود را در هند داده است.
شرکت سونی که در سال جاری 10 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است سرمایه خود را تا سال 1997 به 16 میلیون دلار افزایش خواهد داد.
شرکت سونی همچنین تصمیم گرفته است وارد بخش تولید وسایل مخابراتی و نرم افزار کامپیوتر در هند شود.
هر چند بر اساس قوانین هند شرکت های خارجی بجز در موارد صادراتی بودن کالاهایشان اجازه دارا بدون سهام شرکت هارا بیش از50 درصد ندارند اما دولت هند در مورد سرمایه گذاری اخیرسونی تعهد خاصی را اخذ نکرده است0

سرخط اخبار اقتصاد