۱۷ بهمن ۱۳۷۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6982028
۰ نفر
کارکنان بازنشسته درالماتی دست به تظاهرات زدند # الماتی - خبرگزاری جمهوری اسلامی 17/11/75 شماری از کارکنان بازنشسته درشهرالماتی پایتخت قزاقستان بابرپایی اجتماعی در مقابل کاخ رییس جمهوری و نخست وزیری این کشور به تاخیر چند ماهه در پرداخت مستمری خود اعتراض کردند.
بازنشسته هابه گزارش روز چهارشنبه تلویزیون الماتی دراجتماع خود شکایتی را خطاب به دادستان کل قزاقستان علیه خانم "ناتالیا کوژرووا" وزیر امور اجتماعی این کشور که چهارماه پیش به این سمت منصوب شد، امضا کردند.
درهمین حال گفته شد که دولت قزاقستان در نشست روز سه شنبه خود موضوع تاخیر در پرداخت مستمری بازنشسته ها را بررسی کرده است .
به گفته تلویزیون قزاقستان دولت الماتی از بابت مستمری پرداخت نشده بازنشسته ها30 میلیارد تنگه "400 میلیون دلار " بدهکار است .
نورسلطان نظربایف رییس جمهوری قزاقستان اخیرا گفته بود که مساله "عدم پرداختها"وازجمله پرداخت نشدن مستمری بازنشسته ها "ریشه سیاسی " دارداما کسی را عامل و مقصر ان معرفی نکرد .
رییس جمهوری قزاقستان در جلسه اخیر اعضای دولت از روند اصلاحات اقتصادی نیز بشدت ابراز نارضایتی کرد و گفته می شود که متعاقب این نارضایتی چند استاندار در وهله اول برای "عدم اجرای برنامه های تنظیمی از سوی دولت "بزودی از کار خود برکنار خواهند شد .

سرخط اخبار اقتصاد