ژولیانک : چین به هیچ کشوری اجازه نخواهد داد که مانع گسترش روابط این کشور با ایران شود # تهران خبرگزاری جمهوری اسلامی 17/10/75 اقای ژولیانک ( liying zhu ) معاون انجمن تفاهم بین المللی چین و سرپرست هیات اعزامی به ایران روز دوشنبه در دیدار با مهندس ایت الله زاده مدیر عامل سازمان کشاورزی بنیاد مستضعفان و جانبازان گفت : چین به هیچ کشوری اجازه نخواهد داد که مانع گسترش روابط این کشور با ایران شود .
وی که به دعوت بنیاد مستضعفان و جانبازان به ایران سفر کرده است در بازدید از یک شرکت کشاورزی وابسته به این نهاد اظهارداشت : کشورهایی که از روابط ایران و چین ناخشنود هستند ، می کوشند تا با تبلیغات سوء مانع گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور شوند .
وی افزود : وجوه مشترک تاریخی وفرهنگی دو ملت و همکاری های اقتصادی ایران و چین دشمنان را از اهداف خود مایوس می کند .
ژولیانک در بازدید از مجتمع باغداری کوثر با اشاره به گسترش روابط و همکاریهای اقتصادی به ویژه در بخش کشاورزی گفت : با توجه به فن اوری کشاورزی ساخت داخل که نقش اساسی در ارتقاء کمی و کیفی محصولات کشاورزی دارد ، سرمایه گذاری مشترک دو طرف می تواند بخش مهمی از نیاز چین به مواد غذایی را تامین کند .
مهندس ایت الله زاده در این مراسم با توجه به گشایش یک دفتر بازرگانی در پکن توسط این بنیاد اظهار امیدواری کرد که دو کشور در بخش های مستعد سرمایه گذاری مشترک داشته باشند .
در پایان این مراسم نهال دوستی کشورهای ایران و چین غرس و از لوح یاد بود این مراسم پرده برداری شد .
این هیات که به مدت پنج شنبه هفته گذشته به کشورمان سفر کرده اند ، به مدت یک هفته در ایران اقامت دارند .

سرخط اخبار اقتصاد