تحرک بخش صنعت می تواند اقتصاد شهرستان دیلم را متحول کند # بندردیلم خبرگزاری جمهوری اسلامی 22/09/1375 کارشناسان می گویند: باتوجه به وجود منابع طبیعی غنی در شهرستان دیلم ، تحرک بخش صنعت می تواند اقتصاد این منطقه را متحول کند.
به عقیده کارشناسان : هم اکنون به استثنای صنعت نفت که اشتغال زائی چندانی نیز برای اهالی این شهرستان نداشته است عملا" فعالیت قابل توجهی در زمینه دیگر صنایع بچشم نمی خورد.
شهرستان دیلم با 2 هزارکیلومترمربع مساحت در منتهی الیه شمالی استان بوشهر یکی از مناطق نفتی مهم جنوب کشور است .
فرمانداردیلم گرایش اهالی این شهرستان به صیادی و دریانوردی ، عدم تحقیقات کارشناسی و عدم سرمایه گذاری را مهمترین عوامل رکود صنعت دراین منطقه عنوان می کند.
قائداسلامی نسب می گوید: اگر مدیریت صحیحی جریان امور در بخش صنعت منطقه را هدایت کند باتوجه به پتانسیلهای موجود در آینده نزدیک شاهد رشد و شکوفائی این بخش درآمد زا و اشتغال آور اقتصادی خواهیم بود.
وی می افزاید: تنها با سوق دادن فعالیت اهالی در بخشهای مختلف می توان گره های کور اقتصادی و معضلات اجتماعی منطقه را گشود.
فرمانداردیلم ایجاد ناحیه صنعتی روستایی در مسیر جاده گناوه ، دیلم در زمینی به مساحت 24 هکتار و با اعتبار 93 میلیون و800 هزارریال را اولین گام در راه تحرک صنعتی این شهرستان می داند.
وی می گوید: مراحل واگذاری زمین جهت ایجاد شهرک صنعتی دراین شهرستان نیز در حال انجام است که انتظار می رود با جذب سرمایه بخش خصوصی و مساعدت دولت بخش قابل توجهی از نیروی انسانی منطقه جذب این بخش اقتصادی شود.
وی همچنین آمادگی فرمانداری دیلم رابرای همکاری با سرمایه گذارانی که از اقصی نقاط کشورقصد ایجاد صنایع تولیدی دراین شهرستان دارند ،اعلام کرد.

سرخط اخبار اقتصاد