۱۳ آذر ۱۳۷۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6978283
۰ نفر
اظهارات آقای هاشمی رفسنجانی درجمع مردم سمیرم # اصفهان _ خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/09/75 آقای اکبر هاشمی رفسنجانی رییس جمهوری صبح روزسه شنبه در جمع هزاران تن از مردم سمیرم گفت: سمیرم از معدود شهرهاییست که پیش از انقلاب اسلامی شهید تقدیم اسلام کرده است.
وی افزود: این افتخار برای مافوق العاده ارزش داردونشان ازصداقت - ایمان و تعهد و مردانگی ماست.
وی اضافه کرد: من با سوابق حزب مردم این شهرستان و خدماتی که در طول دوران دفاع مقدس به کشور و انقلاب کرده اند آشنا هستم .
رئیس جمهوری افزود: این منطقه خاستگاه چهره تابناکی همچون آیت الله جهانگیرخان است و آیت الله العظمی بروجردی مرهون تعلیمات او بود.
رییس جمهور گفت: سمیرم منطقه مستعدی برای کشاورزی است محصول سیب این شهرستان بلند آوازه است.
وی افزود: شرایط و اوضاع جوی - موقعیت ممتازی به این شهرستان داده و باید از این امکانات خدادادی کمال استفاده را کرد.
حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی گفت: در دوران سازندگی منطقه سمیرم مورد توجه دولت قرارگرفته است و امروز دوران بهره گیریی ازاین امکانات فراهم آمده است.
وی افزود: بهره گیری هرچه بیشتر از منابع آب و خاک منطقه در دستور کاردولت است.
اقای هاشمی اظهار داشت :خاک منطقه به قدری حاصلخیز است که می تواند بهترین محصولات کشاورزی را تولید کند.این منطقه زیبا همچنین استعداد فراوانی برای توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی دارد.
وی گفت: برای استفاده بهینه از امکانات منطقه وزارت نیرو کار مطالعه چهار سد را در منطقه در دستور کار خود دارد واحداث سد قره قاچ با همکاری مردم منطقه از امروزدر برنامه های وزارت نیرو قرار گرفت.
رئیس جمهوری بااشاره به اینکه گاز رسانی به منطقه نیز با سرعت مطلوب در دست اجراست اظهارامیدواری کرد: انتظاراهالی این منطقه برای استفاده از گازکه یک موضوع حیاتی در منطقه است زیاد به طول نینجامد.
رییس جمهوری درادامه به توسعه راههای مواصلاتی منطقه اشاره کرد و گفت: انشاء الله منطقه پادنا سمیرم را به سی سخت وصل می کنیم و این امر در برنامه های دولت قرار دارد.
وی افزود: نبود مرکز آموزش عالی یک نقیصه برای منطقه است و انشاء الله برای رفع این نقیصه برنامه ریزی خواهیم کرد.
وی درخاتمه از ابراز احساسات گرم و بی شائبه مردم قدردانی کرد.
دراین مراسم آیت الله سیدجلال الدین طاهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان - اسحاق جهانگیری استانداراین استان و جمعی از مسوولین وروحانیون محلی نیزحضور داشتند.
پیش از سخنان رییس جمهوری نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی طی سخنان کوتاهی گزارشی ازوضعیت سیاسی - اجتماعی واقتصادی منطقه ارائه کرد.

سرخط اخبار اقتصاد