رئیس جمهوری:نمایشگاه تهران بیانگر قدرت یک ملت انقلابی و اهمیت انتخاب الگوی صحیح توسعه است # تهران خبرگزاری جمهوری اسلامی 10/7/75 رئیس جمهوری روز سه شنبه درمراسم گشایش بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تهران اعلام کرد :ایران اسلامی با برپایی نمایشگاههای بین المللی ،تنهابه گسترش زمینه های تجاری نمی اندیشد بلکه در صدد است تا با نزدیک سازی کشورها به یکدیگر از تنش ها ، نفرتها و دوگانگی های انها نسبت به هم،با هدف یاری دادن به صلح و ثبات جهانی بکاهد.
اقای هاشمی رفسنجانی خطاب به صدها تن از نمایندگان کشورهاو شرکتهای خارجی ومسوولان شرکتهای داخلی گفت : تحقق صلح و امنیت در جهان هدف مقدسی است وو برپایی چنین نمایشگاههایی به منزله نقطه ارتباطی میان ملل و دولتهای مختلف برای همکاریهای بیشتر در سطح جهانی است .
اقای هاشمی رفسنجانی در این مراسم که رئیس جمهوری سیرالئون نیز حضور داشت، افزود: نمایشگاه بین المللی تهران جلوه خوبی از پیشرفتها و توفیق های یک ملت انقلابی است که تلاش کرد تا مستقل زندگی کند.
وی اظهار داشت : تولیدات متنوع شرکتهای ایرانی که دراین نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته شده ، بیانگر قدرت یک ملت انقلابی و اهمیت انتخاب الگوی صحیح توسعه است .
رئیس جمهوری گفت : به رغم شیطنتها و توطئه های آمریکا و کشورهایی که استقلال اقتصادی ایران اسلامی را نمی خواستند ،بخش عمده راه طولانی سازندگی با همت مردم طی شد و امروز زیربناهای کشور بیش از پیش مستحکم شده است .
اقای هاشمی رفسنجانی تاکید کرد : برنامه توسعه و سازندگی ایران اسلامی ، الگوی موفقی بود که اجرا شد و کشور را تا حدود زیادی از وابستگی نجات داد .
وی گفت : این سازندگی ، ثمره تلاش ملتی است که خواست روی پای خود بایستد و دراین راه موفق شد و ایران اسلامی با این حرکت ،به تمامی کشورهای توسعه نیافته پیام داد که می توانند با برنامه مدون ، رشته های وابستگی کشورشان را قطع کنند.
رئیس جمهوری سپس به حضور فعال بیش از یک هزار و 500 شرکت خارجی در نمایشگاه بین المللی تهران اشاره کرد و اظهار داشت : حضور واقعا کم سابقه شرکتهای خارجی درنمایشگاه امسال به رغم تبلیغات بسیار شدید امپریالیسم خبری که مایل نبودند این نمایشگاه رونق یابد ، " پیام شیرینی برای بشریت " است و نشان داد که تبلیغات سنگین بوقهای تبلیغاتی قادر نیست افکار ملتها و دولتهای اگاه و هشیار را به سمت خود سوق دهد.
اقای هاشمی رفسنجانی اظهار داشت : ایران اسلامی با شرایط منحصر به فردجغرافیایی و تکمیل زیربناها ، امروز به جایگاه بسیار امنی برای سرمایه گذاری و فعالیت شرکتهای داخلی و خارجی تبدیل شده است .
وی در پایان ابراز امیدواری کرد نمایشگاه بین المللی تهران گامی برای تقویت همبستگی ملتها ، توسعه علوم و فنون و ایجاد امنیت در منطقه باشد.
در جریان بازدید دو ساعته رئیس جمهوری از نمایشگاه بین المللی تهران ، مسجد حضرت ابراهیم (ع) این نمایشگاه نیز به بهره برداری رسید.

سرخط اخبار اقتصاد