بهره برداری از شش هزار طرح ملی - منطقه یی در هفته دولت آغاز می شود # تهران خبرگزاری جمهوری اسلامی 30/5/75 رییس ستاد برگزاری مراسم هفته دولت گفت :بیش از 6 هزار طرح عمرانی کشاورزی و صنعتی با حضور وزیران و مسوولان بلندپایه ، در استان های کشور در طول هفته دولت گشایش می یابند .
علی اکبر اشعری که با خبرنگار ستاد خبری ویژه هفته دولت گفت و گو می کرد جزئیات مراسم هفته دولت امسال را تشریح کرد .
وی سیستم پست صوتی با شماره 8055555 را در مدت هشت روز اول شهریور برای دریافت نظرات و پیشنهادات مردم اعلام کرد و افزود:مردم می توانند به طور شبانه روزی از طریق این سیستم نظرات و پیشنهادهای خود را از سراسر کشور ارسال کنند .
اشعری اضافه کرد:علاوه بر این سیستم ویدئو تکس با شماره 8022222 برای کسانی که کامپیوتر و مودم متصل به شبکه مخابراتی دارند نیز تدارک دیده شده است تا از این طریق به توانند عملکرد مکتوب دولت را ملاحظه کنند .
رییس ستاد برگزاری مراسم هفته دولت برپائی نمایشگاه دستاورد دولت در هشت سال تلاش و سازندگی را یکی دیگر از برنامه های این ستاد عنوان کرد و اظهار داشت که در مدت برپایی این نمایشگاه تمامی وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی دستاوردهای خود را در معرض نمایش عموم قرار می دهند .
وی نمایش فیلم های شرکت کننده در جشنواره فیلم و عکس دفاع مقدس را در سالن نمایشگاه انتشار روزانه ویژه نامه مراسم هفته دولت و ارایه آن به بازدیدکنندگان ، ایجاد ایستگاه دانش اموزان ، حضور مسوولان هر وزارتخانه و نهاد در محل نمایشگاه و پاسخگوئی به پرسش های بازدیدکنندگان را از دیگر ویژگی های این نمایشگاه ذکر کرد.
اشعری در مورد اولین جشنواره عکس و فیلم تلاش مقدس گفت: هدف از برگزاری این جشنواره به تصویر کشیدن تلاش مقدس دولت و ملت ایران پس از هشت سال دفاع در مقابل استکبار جهانی است . تلاشی که حجم عظیمی از کار را می طلبید و اگر پشتوانه اعتقادی نداشت هیچگاه همراه با موفقیت نمی بود .
به گفته وی به تصویر کشیدن چنین تلاشی نه فقط گزارشی است از این دستاوردها برای جامعه امروز بلکه برای ایندگان نیز عبرت خواهد بود .
رییس ستاد برگزاری مراسم هفته دولت خاطر نشان کرد که برگزاری این جشنواره با همکاری معاونت سینمایی وزارت فرهنک و ارشاد اسلامی و در دو رشته فیلم و عکس صورت می گیرد و فیلم های شرکت کننده نیز در برخی سینما ها و نیز دو سالن نمایشگاه دستاوردهای دولت به نمایش درخواهد امد .
وی در مورد مسابقات فرهنگی ورزشی هفته دولت گفت: در مدت هفته دولت مسابقه هشت سال سازندگی با طرح 50 سئوال در زمینه های سازندگی عمرانی و فرهنگی، مقاله نویسی در مورد موضوعات نامگذاری شده هفته دولت، خوشنویسی در دو بخش خوشنویسی روی کاغذ و پارچه نویسی، مسابقه نقاشی با موضوع سازندگی در دو بخش کودکان و نوجوانان و بزرگسالان و نیز مسابقه بهترین خبر و گزارش و عکس خبری در مورد سازندگی میان عموم مردم برگزار می شود.
وی برگزاری مسابقه حفظ و قرائت قران مجید،تنیس روی میز خواهران و برادران ، دو استقامت برادران شنای خواهران و برادران را از جمله مسابقات میان کارمندان دولت عنوان کرد و گفت: این مسابقات سراسری است و از هر استان نفرات اول برادران و خواهران برای شرکت در مسابقات نهایی که در تهران برگزار می گردد انتخاب خواهد شد .
اشعری خاطر نشان کرد: در هفتمین روز از هفته دولت از ساعت 15 تا 17 مراسم بزرگداشت سالگرد شهیدان رجائی و باهنر در مسجد ارک تهران برگزار می شود و همزمان مراسم مشابهی در طول هفته دولت در400 شهرستان کشور برپا خواهد شد .
وی اضافه کرد:روز نهم شهریور در ساعت 15 تا 17 مزار شهیدان رجایی و باهنر و سایر شهدای دولت گلباران می شود و بر سر مزار آنان مراسمی برگزار خواهد شد .

سرخط اخبار اقتصاد