گردهمایی کارشناسان ( اپک ) درباره محیط زیست آغاز شد # تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی 19/4/75 مقامهای رسمی بلندپایه و کارشناسان محیط زیست سازمان همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام ( اپک ) به منظور ایجاد چارچوبی برای حفاظت از محیط زیست در برابر مشکلات رشد سریع ، روز سه شنبه یک سلسله مذاکرات را در پایتخت فیلیپین آغاز کردند .
به گزارش یونایتدپرس از مانیل دلفین گاناپین معاون وزیر محیط زیست فیلیپین گفت : این نشست دو روزه گفتگوهای خود را بر محور مسایلی مانند غذا ، کشاورزی ، آمادگی برای رویارویی باحوادث مصیبت بار و پیشبرد انتقال تکنولوژی متمرکز می کند .
بنابراین گزارش این گردهمایی همچنین درباره توصیه های ارایه شده این گروه در نشست مقدماتی ماه ژوئن که شامل تشکیل یک هیات بررسی محیط زیست و منابع طبیعی برای تهیه گزارشی از وضعیت ظاهری منابع طبیعی منطقه و ایفای نقش به عنوان ناظر بر تحولات است گفتگو و تبادل نظر می کند .
شرکت کنندگان در این گردهمایی تاکید کرده اند که تخریب سریع محیط زیست " نتیجه مستقیم موفقیت و توسعه " است که این بیم را بر می انگیزد که هیجده عضو اپک احتمالا در تلاش برای رسیدن به ثبات اقتصادی ، محیط زیست را به دست فراموشی سپارند .
اپک درصدد است تا سال 2020 میلادی برای کشورهای صنعتی و تاسال 2010 میلادی برای کشورهای درحال توسعه موانع تجاری را از میان بردارد .

سرخط اخبار اقتصاد