رئیس جمهوری بر لزوم همکاری نزدیکتر اکو و اسه ان تاکید کرد # تهران خبرگزاری جمهوری اسلامی 19/4/75 "سام ساوات لنک ساواد" وزیر امورخارجه لائوس روز سه شنبه در دیدار بااقای هاشمی رفسنجانی رئیس گفت : مردم ایران و لائوس دارای تاریخ مشترک مبارزه علیه استعمار و استبداد داخلی هستند و مامطمئنیم می توانیم از تجربه های ارزنده ایران در دوران بازسازی لائوس وجهت توسعه و تعمیق همکاریهای دوجانبه استفاده کنیم .
وی با ارائه گزارشی از وضعیت سیاسی - اقتصادی لائوس اظهار داشت : در جریان سفرم به ایران و زیارت مرقد امام خمینی (ره )با مشاهده مردمی که برای ابراز ارادت به رهبر فقید خود دراین مکان مقدس تجمع کرده بودند دریافتیم که مردم ایران نسبت به ارمانهای امام راحل خود احترام خاصی قائلند که این برای من و مردم لائوس بسیار جالب و درسی اموزنده است .
وزیر امورخارجه لائوس گفت :مشاهده علاقه مندی مردم ایران به حفظ ارزشهای انقلاب خود وحمایت بی دریغ انان از مسوولان کشور این اطمینان را به من و هیات همراهم داد که کشور ایران دراینده به توفیقات چشمگیرتری جهت رفاه و سعادت مردم خود نائل خواهد امد.
اقای هاشمی رفسنجانی هم دراین دیدار با اشاره به تاریخ درخشان مبارزه مردم جنوب شرقی اسیا بویژه لائوس علیه استعمارگران گفت : تاریخ این مبارزات برای مردم ایران بویژه دردوران مبارزه علیه رژیم ستم شاهی و آمریکا جاذب و جالب بود و ما ارزش مبارزات طولانی مردم لائوس و مشکلات دوران سازندگی دراین کشور را درک می کنیم.
رئیس جمهوری با توجه به اشتراک بسیاری از مواضع سیاسی ایران و لائوس در مجامع بین المللی گفت : جمهوری اسلامی ایران تجربه های ارزنده ای برای دوران بازسازی در کشور دارد و می تواند این تجربه را در اختیار لائوس قرار دهد و متقابلا از تجربه های لائوس نیز بهره برد.
اقای هاشمی رفسنجانی همچنین بر لزوم همکاری نزدیکتر سازمانهای اقتصادی اکو و اسه .ان و استفاده بیشتر از امکانات کشورهای عضو این دو سازمان تاکید کرد.

سرخط اخبار اقتصاد