رئیس مجلس شورای اسلامی : حدود 80 در صد مردم کشور دارای مسکن هستند # تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی 19/2/75 رئیس مجلس شورای اسلامی گفت در حال حاضر حدود 80 درصد مردم کشور دارای مسکن هستند .
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری روز چهارشنبه این مطلب را در گردهمایی مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سراسر کشور در تهران بیان کرد .
وی گفت در سبد هزینه خانوار هزینه مسکن بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و این موضوع ناشی از ضرورت و اهمیت این بخش است .
ناطق نوری افزود کاهش سطح توقع مردم و ترویج فرهنک صرفه جویی در مصرف از مهمترین مسائلی است که باید باهمکاری رسانه های جمعی در جامعه گسترش یابد .
وی خاطر نشان ساخت در روستاهامشکل مسکن از بعد فنی و ایمنی مطرح است و ضرورت دارد دستگاههای ذیربط برای بر طرف ساختن این مشکل تلاش نمایند .
ناطق نوری با اشاره به خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درمدت 17سال فعالیت این نهاد گفت در واقعه زلزله خرداد 69 استانهای گیلان وزنجان بنیاد مسکن برای انقلاب افتخار افرید .
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان باتاکید بر لزوم گسترش طرحهای بهسازی مسکن روستایی در کشور گفت :مجلس شورای اسلامی نیز امادگی دارد برای رفع محرومیت از روستاهاو روستائیان طرحهاو لوایح مربوطه را تصویب کند.
پیش از سخنان رئیس مجلس شورای اسلامی ، مهندس حسینعلی روحانی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : درصد بالایی از مسکن روستائی کشور از کیفیت مطلوب برخوردار نیست و برای حل این معضل طبق برنامه دوم توسعه اقتصادی اجتماعی فرهنگی بهسازی مسکن روستایی بااستفاده از تسهیلات بانکی اجرا می شود.
وی گفت :چنانچه در سال جاری اعتبارات لازم برای بازسازی مسکن روستائیان در مناطق جنک زده تامین شود امسال کار بازسازی در این مناطق پایان می یابد .
وی در پایان از مردم خواست برای رفع محرومیت از روستاهاو تامین مسکن روستائیان کمک های مالی خود را به حساب 100 امام ( ره ) واریز نمایند .
گرد همائی دو روزه مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فردا /پنجشنبه /به کار خود پایان خواهد داد .

سرخط اخبار اقتصاد