همکاریهای استانهای مرزی ایران و ترکیه مورد بررسی قرارگرفت # انکارا خبرگزاری جمهوری اسلامی 19/2/75 سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر ارضروم ترکیه در دیدار با استاندار ارضروم خواستار تلاش بیشتر مسوولان این استان برای توسعه تجارت مرزی شد.
سعید زارع سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ارضروم در این دیدار که صبح چهارشنبه صورت گرفت با اشاره به همسایگی استان ارضروم ترکیه با استانهای اذربایجان شرقی و غربی امادگی جمهوری اسلامی ایران برای صدور میوه و تره بار به استانهای مرزی ترکیه را اعلام داشت .
وی با اشاره به نزدیک شدن فصل مسافرت زائران ایرانی عازم سوریه از استاندار خواست تا نسبت به تامین امنیت جاده های ترکیه و ایجاد تسهیلات برای تردد اتوبوسها و کامیونهای ایرانی اقدام نمایند .
زارع در مورد عقد قرارداد خواهر خواندگی بین شهرهای ارومیه و ارضروم گفت این موضوع مراحل نهائی خود را طی میکند و مسئولین ایرانی اماده امضاء پروتکل مربوطه میباشند.
احمد کیهان استاندار ارضروم نیز طی سخنانی گفت مشترکات دینی / فرهنگی و تاریخی ایران وترکیه فراوان است و دو کشور همسایه و مسلمان نقش مهمی در تامین امنیت و ثبات این منطقه حساس از جهان دارند.
وی در خصوص توسعه مناسبات تجاری ایران و ترکیه گفت ارضروم از استانهای همجوار استانهای غربی ایران است و با توجه به نزدیکی راه / فراهم بودن امکانات نقش مهمی در تجارت مرزی بین دو کشور دارد.
وی گفت با توجه به تمایل تجار ارضروم برای انجام مبادلات تجاری با ایران مسوولان این استان تلاش میکنند تا تسهیلات و امکانات لازم را برای انان فراهم سازند.
وی اضافه کرد مسئولین مرزی و مامورین امنیتی تمام سعی و تلاش خود را برای تامین اسایش و سلامت مسافران و زائران ایرانی به هنگام تردد در جاده های ترکیه بکار خواهند گرفت و از هرگونه مساعدتی در این زمینه مضایقه نخواهند کرد.

سرخط اخبار اقتصاد