۴ اردیبهشت ۱۳۷۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6965290
۰ نفر
7/31 درصد سرمایه گذاری ژاپن در کشورهای جنوب شرقی آسیاست # تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی 4/2/75 بیشترین میزان سرمایه گذاری ژاپن در منطقه جنوب شرقی آسیا در اندونزی است. تقریبا 7/31 درصد کل سرمایه گذاریهای این کشور در کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرقی آسیا/ا.سه.ان/ جذب شده است.
خبرگزاری آنتارا از توکیو گزارش داد/ براساس نهمین تحقیق انجام شده از فعالیتهای شرکتهای تجاری ژاپن در پنج کشور عضو ا.سه.ان، اندونزی بیشترین میزان سرمایه گذاری ژاپن را در بین کشورهای مذکور جذب کرده است.
حدود دو هزار و 262 شرکت ژاپنی در قالب فعالیتهای مشترک با سرمایه ژاپن، در اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور و تایلند مشغول به کار هستند. این فعالیتها به طور عمده در صنعت برق و بعد از آن صنعت فلزات، صنایع کوچک و متوسط می باشند.
سرمایه گذاری ژاپن در کشورهای عضو ا.سه.ان در سال مالی 94 که در 11 فروردین 73 به پایان رسید/ با 1/62 درصد افزایش نسبت به سال مالی قبل از آن به 3 میلیارد و 887 میلیون دلار رسید، درحالیکه سرمایه گذاری این کشور در چین در مدت مذکور با 6/51 درصد افزایش دو میلیارد و 565 میلیون دلار ثبت شد.
باوجود این ، بیشترین حجم سرمایه گذاری ژاپن هنوز در آمریکا است و این میزان در حال حاضر به 17 میلیارد و 565 میلیون دلار بالغ شده است.

سرخط اخبار اقتصاد