بانک جهانی : محدودیت سرمایه گذاری خارجی به اقتصاد هند صدمه خواهد زد # دهلی نو خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/76 یک مقام بلند پایه بانک جهانی گفت : سیاست دولت حزب "بی.جی.پی" درمورد محدود کردن سرمایه گذاری خارجی در بلند مدت به اقتصاد هند صدمه خواهد زد.
به گزارش خبرگزاری پی تی آی هند، جان ویلیامسون رییس گروه اقتصادی بانک جهانی برای جنوب اسیا روز پنجشنبه در کلمبو پایتخت سریلانکا گفت: این محدودیت شانس موفقیت اتحادیه همکاریهای منطقه ای جنوب اسیا (سارک ) در ایجاد منطقه تجاری ازاد جنوب اسیا صفتا را از میان خواهد برد.
وی به خبرنگاران گفت : اگرچه استقراض کوتاه مدت به زیان هند است و بانک جهانی نیز به دهلی نو توصیه کرده در این مورد محدویتهایی وضع کند، اما ایجاد هرگونه محدودیت در مورد سرمایه گذاری خارجی به ویژه درعرصه های فنی به اقتصاد هند لطمه خواهد زد.
ویلیامسون در پاسخ به سوالی مبنی براینکه ایا هند خواهد توانست سرمایه کافی از منابع داخلی تامین کند گفت : صرفه جوئیهای این کشور 27 درصد تولید ناخالص ان را تشکیل می دهد ، بنابراین پایه منابع داخلی این کشور قوی به نظر می رسد.
وی افزود: البته اکنون احساس می شود که دولت جدید هند سرمایه خارجی به ویژه در بخش کالاهای مصرفی را محدود خواهد کرد. ممکن است این اقدام تاثیر فوری نگذارد ، اما هرگونه محدودیت در بخشهای مهم و زیربنایی به شدت به اقتصاد این کشور اسیب خواهد رساند.

سرخط اخبار اقتصاد