بازگانان ترکیه خواستار افزایش میزان تجارت این کشور با ایران شدند # انکارا - خبرگزاری جمهوری اسلامی 06/11/1376 رئیس اتاق بازرگانی صنایع و بازرگانی استان مرزی وان ترکیه امروز دوشنبه گفت : بازرگانان ترک خواستار افزایش میزان تجارت با ایران از 800 میلیون دلار به 3 تا 4 میلیارد دلار در سال هستند .
به گزارش خبرگزاری اناتولی ترکیه ، فریدون ایراک با تشریح نتایج سفر هفته گذشته خود به تبریز و دیدار با مسوولان امور تجاری ایران افزود: هدف بازرگانان ترکیه از برگزاری این سفرها افزایش میزان تجارت بین دو کشور و رساندن سقف ان به 3 تا 4 میلیارد دلار در سال است .
وی با اعلام این که مالیات گمرکی برخی کالاها در ایران بسیار زیاد است و محدودیتهائی نیز برای ورود کالا به این کشور وجود دارد ، گفت : برای توسعه میزان تجارت متقابل ، دولتها باید اقداماتی انجام داده و گشایش مرز گمرکی رازی ، کاپی کوی نیز ضروری است .
فریدون ایراک گفت گشایش این مرز بار ترافیک در مرز بازرگان گوربولاک را کاهش خواهد داد و این امر در نهایت به سهولت در امر تجارت بین دو کشور خواهد انجامید.
وی تاکید کرد این به نفع منافع ملی ترکیه است که موانع موجود بر سر راه توسعه تجارت با ایران را بردارد چرا که توسعه این روابط به توسعه و تحکیم روابط دو کشور در سایر زمینه ها نیز کمک خواهد کرد.

سرخط اخبار اقتصاد