کهل ": آلمان شرایط پیوستن به اتحادیه ی پولی اروپا رابرآورده می کند # تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/4/76 "هلموت کهل " ، وزیر امور خارجه آلمان ، روز جمعه گفت کشورش همه ی معیارها و شرایط تعیین شده برای پیوستن به اتحادیه ی اقتصادی و پولی اروپا را در زمان مقرر برآورده می کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ، "کهل " در کنفرانسی مطبوعاتی در بن افزود ،" سیاست های وحدت پولی اروپا قرار است از اول ژانویه ی 1999 به اجرا گذارده شود و براساس پیمان "ماستریخت " کشورهای مشتاق به پیوستن به این وحدت پولی باید به گونه ای عمل کنند که میزان کسر بودجه عمومی آن ها تا سال 1997 ، از سه درصد تولید ناخالص داخلی تجاوز نکند.
وی گفت ، پیمان "ثبات " که همه ی کشورهای اتحادیه ی اروپا در مورد آن توافق کردند ، تضمینی برای واحد پول اروپا "یورو" محسوب می شود.
"کهل " گفت ، پیش بینی می شود رشد اقتصادی آلمان در سال میلادی جاری به 5/2 درصد تولید ناخالص داخلی و در سال آینده به سه درصد برسد.
وی هم چنین " با توجه به تثبیت قیمت ها درآلمان ، نرخ پایین بهره و توافقنامه های مربوط به دستمزد که سال میلادی جاری امضا شد ، خشنودی خود را نسبت به رشد تدریجی اقتصادی کشور در آینده ابراز داشت. "

سرخط اخبار اقتصاد