ژاپن , امریکا و کانادا درامریکای جنوبی خط لوله انتقال گاز می سازند # تهران / خبرگزاری جمهوری اسلامی 21/4/76 شرکت ماروبنی ژاپن در نظردارد با همکاری مشترک شرکت امریکایی موبیل و /شرکت کانادایی البرتا انرژی , یک خط لوله انتقال گازطبیعی در امریکای جنوبی احداث کند .
به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو , هزینه احداث خط لوله انتقال گازطبیعی در امریکای جنوبی یک میلیارد و 500 میلیون دلار براورد شده است.
طبق توافقهای انجام شده 55 درصد سهم سرمایه گذاری در این طرح به شرکت البرتا انرژی , 25 درصد به موبیل , 10 درصد به ماروبنی و 10 درصد به شرکت نفت ارژانتین اختصاص خواهد داشت .
پیش بینی می شود خط لوله انتقال گاز طبیعی در امریکای جنوبی تا سال 2001 / 4 سال دیگر / به بهره برداری برسد . طول این خط لوله حدود 3100 کیلومتر / 1922 مایل / است . این خط در بخش شمالی ارژانتین و برخی از شهرهای برزیل احداث می شود و سپس تا شهر اسانسیون پایتخت پاراگوئه ادامه می یابد .
ذخایر گاز طبیعی این منطقه 122 میلیارد متر مکعب براورد می شود .
شرکت ماروبنی ژاپن در نظردارد حدود 450 هزار تن لوله های فولادی مورد استفاده در خط لوله انتقال گاز طبیعی در امریکایی جنوبی را با هزینه 80 میلیارد ین تامین کند .

سرخط اخبار اقتصاد