هاشمی رفسنجانی : رئیس جمهوری جدید با پشتوانه مردمی می تواند راه سازندگی را ادامه دهد ( قسمت اول ) # تهران خبرگزاری جمهوری اسلامی 04/03/76 آقای هاشمی رفسنجانی درگفت و گو با خبرنگاران داخلی و خارجی اظهار داشت : مردم رای خوبی به رئیس جمهوری جدید دادند و وی با پشتوانه مردمی و همدلی سایر بخشهای کشور خواهد توانست راه سازندگی و تحقق اهداف انقلاب را ادامه دهد .
اقای هاشمی رفسنجانی که امروز ( یکشنبه ) با بیش از 300 خبرنگار و گزارشگر داخلی سخن می گفت ، در پاسخ به سئوالی تصریح کرد : این انتخابات معنایش این است که مردم به صحنه امده اند و رئیس جمهوری خود را با مطالعه برنامه نامزد ها برگزیده اند .
مردم به برنامه اقای خاتمی بیشتر علاقه مند شده اند .
رئیس جمهوری در پاسخ به سئوال خبرنگار وال استریت ژورنال سئوال در خصوص شرکت جوانان و رای انان به نفع اقای خاتمی گفت : در پیروزی اقای خاتمی جوانان خیلی موثر بودند چون در برنامه های ایشان توجه به مطالبی بود که برای جوانان جاذبه بیشتری داشت .
رئیس جمهوری در پاسخ به پرسش خبرنگار فایننشال تایم مبنی بر اینکه از منابع مختلف بخش خصوصی کسب اطلاع شده که 90 درصد اقتصاد کشور در اختیار دولت است و برای خصوصی سازی اقتصاد چه اقداماتی صورت خواهد گرفت ؟ اظهار داشت : امار شما اشتباه است در ایران چنین نیست بخش کشاورزی کاملا در اختیار بخش خصوصی است دامداری و شیلات و عمده صنعت در دست مردم است ، در 220 شهر صنعتی صنایع دولتی بسیار کم هستند بخش تجارت و مسکن نیز در اختیار مردم است حتی نیمی از دانشگاه های ما دولتی نیست در اموزش و پرورش هم بخش قابل توجهی مدارس مردمی ایجاد شده است امار شما کاملا نادرست است .
در این گفت و گو خبرنگار تلویزیون بی بی سی سئوال کرد ، شما در دور اول انتخابات ریاست جمهوری با رای بالایی انتخاب شدید اما نتوانستید برخی اصلاحات را که علاقه مند بودید انجام دهید ایا اقای خاتمی هم در دستیابی به برخی تغییرات و اصلاحات موفق خواهد بود ؟ اقای هاشمی جواب داد من عمده اهدافی را که اوایل کار اعلام کردم انجام دادم ولی مواردی هم بود که انجام ان میسر نشد در هیچ جای دنیا فردی نیست که بتواند تمام ارزو های خود را تحقق بخشد .
اما در مواردی هم می توانیم از برنامه هایمان جلو بیفتیم که این امر اتفاق افتاده است .
امیدوارم اقای خاتمی دراجرای اهداف و برنامه های خود موفق شود .
اقای هاشمی رفسنجانی همچنین در پاسخ خبرنگار الشرق الاوسط که خواستار توضیح در باره نوع رابطه اقای هاشمی با مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری جدید و برنامه های اینده وی شد گفت : تقریبا در برنامه همه نامزد ها تکیه روی سازندگی است و سازندگی جزء شاخص ترین برنامه های مورد نظر من است .
وی افزود : با توجه به حمایت کارگزاران سازندگی از اقای خاتمی برنامه ها سریع تر اجرا می شود و محور کار ها رهبری است و من در مجمع تشخیص مصلحت به صحت و سرعت جریان کار در کشور کمک خواهم کرد .
رئیس جمهوری در پاسخ به این پرسش خبرنگار سی ان ان که بسیاری با شرکت در این انتخابات تلاش کردند به سختگیری ها نه بگویند ، ایا برای رهبری ایران پاسخ خاصی در این مورد وجود داشت گفت : من فکر می کنم ارای مردم در ایران مورد توجه همه ماست و چیزی که خواسته مردم باشد در چارچوب اصول قانون اساسی و اسلام حتما مورد توجه قرار می گیرد .
با سرمایه حضور مردم در انقلاب و جنک پیروز شدیم و کشورمان را ساختیم ادامه دارد

سرخط اخبار اقتصاد