یک روزنامه آلمانی: اقدامات اوپک ، باعث افزایش قیمت نفت شد # بن ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/77 به نوشته روزنامه دی ولت ، اقدامات اوپک ، قیمت نفت را 40 درصد افزایش داد.
این روزنامه در صفحه اول شماره امروز ( شنبه ) خود تحت عنوان اقدامات اوپک ، باعث افزایش قیمت نفت شد می نویسد : اعلام اخیر عربستان ، ایران ، ونزوئلا ، مکزیک و الجزایر مبنی بر کاهش میزان استخراج نفت روزانه خود ، باعث شد که قیمت نفت 40 درصد نسبت به پایان سال گذشته میلادی افزایش یابد.
دی ولت می افزاید ، این کشورها قصد دارند از اول ماه آوریل ( فروردین ماه ) سال جاری میزان استخراج نفت روزانه خود را دو میلیون بشکه کاهش دهند.
این روزنامه ضمن اشاره به کنفرانس اعضاء اوپک که روز سه شنبه آینده در وین برگزار خواهد شد می نویسد : موضوع کاهش میزان استخراج هنوز می بایستی در این کنفرانس مورد بررسی و تائید قطعی اعضاء قرار گیرد.
دی ولت می افزاید : کارشناسان معتقدند که کشورهای صادرکننده نفت اوپک ، این بار مسئله کاهش میزان استخراج روزانه را جدی گرفته و به آن عمل خواهند کرد.
این روزنامه به نقل از آژانس بین المللی انرژی آی.ای.ا.iea در پاریس می نویسد : با توجه به روند ثبات اقتصادی در جنوب آسیا، میزان تقاضای جهانی نفت در سال جاری 3/1 درصد نیز افزایش خواهد یافت .
دی ولت می افزاید : ناظرین اقتصادی معتقدند که با توجه به کاهش میزان استخراج و افزایش تقاضای بازار جهان ی ، انتظار می رود که قیمت هر بشکه نفت تا پایان سال جاری به 14 تا 18 دلار برسد.

سرخط اخبار اقتصاد