۲۶ آذر ۱۳۷۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6935418
۰ نفر
دلار در گرو روابط نامشروع رئیس جمهوری آمریکا # تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 26/09/77 بالا گرفتن احتمال استیضاح بیل کلینتون رئیس جمهوری آمریکابخاطر رسوایی اخلاقی موجب شد ارزش دلار در مقابل ین ژاپن در مبادلات روزچهارشنبه دچار تنزل شود. این ششمین روز در هفت روز اخیر است که دلار در برابر ین تنزل می کند.
روز سه شنبه تعداد نه نفر از نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا به صف موافقان استیضاح ریس جمهوری پیوستند. قرار بود بحث و رای گیری در این زمینه روز پنجشنبه و جمعه در مجلس نمایندگان آمریکا صورت گیرد.
با وجود اینکه دولت ژاپن بدنبال ضعیف نگاه داشتن ین در مقابل دلار بوده است تا به رشد اقتصادی ژاپن کمک شود اخبار داخل آمریکا باعث تقویت ین گردید.
در ساعاتی از مبادلات روز چهارشنبه با انتشار خبر نارضایتی هیئت بازرسی سازمان ملل از عدم همکاری عراق، احتمال واکنش نظامی آمریکا علیه عراق قوت گرفت و باعث شد دلار آمریکا بخشی از کاهش خود را در مقابل ین جبران کند در مقابل مارک آلمان قوت یابد.
در مبادلات روز چهارشنبه هر دلار آمریکا با 01/116 ین معاوضه شد. این نشانگر 11 درصد تنزل ارزش دلار در مقابل ین ژاپن از آغاز سال میلادی جاری تاکنون است.

سرخط اخبار اقتصاد