همکاری های ایران و ایتالیا در صنعت اب و فاضلاب گسترش می یابد # تهران خبرگزاری جمهوری اسلامی 22/7/77 در دیدار روز چهارشنبه مدیرکل وزارت تجارت خارجی ایتالیا با معاون وزیر نیرو در امور اب و فاضلاب ، همکاری های جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا در زمینه صنعت اب و فاضلاب بررسی شد.
معاون وزیر نیرو در امور اب و فاضلاب در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر هیات ایتالیا به ایران ، تمایل ایران در زمینه تبادل اطلاعات و تجارب در صنعت اب و فاضلاب و مبادله کارشناس و اموزش کارکنان را از زمینه های مطلوب همکاری مشترک دو طرف دانست.
مهندس غلامرضا منوچهری گفت: ایران مایل است که مناسبات و همکاری مشترک با ایتالیا در چارچوب یادداشت تفاهم هرچه زودتر اغاز شود و ایتالیا نیز در اجرای طرحهای اب و فاضلاب ایران مشارکت فعال داشته باشد.
اقای ساردی دمالتو مدیرکل وزارت تجارت خارجی ایتالیا با ابراز رضایت از بازدید از تاسیسات ابرسانی شهر تهران بر امادگی و علاقه طرف ایتالیایی در بسط و تحکیم همه جانبه روابط و مناسبات با ایران تاکید کرد.
وی اقدام های انجام شده توسط ایتالیا در خصوص مساعد کردن زمینه های همکاری مشترک را برشمرد و اظهار داشت: ایتالیا اعتبار لازم را در اختیار ایران قرار داده است و امید می رود گام های اساسی برای همکاری برداشته شود.
وی به تحولات و پیشرفت های اخیر در صنعت اب و فاضلاب ایتالیا اشاره کرد و گفت: انتقال دانش فنی و سیستم ها و روش های جدید صنعت اب و فاضلاب به ایران بخشی دیگر از همکاری های مشترک دو کشور است.
دمالتو امادگی ایتالیا را برای تامین سرمایه کلی یا جزیی در طرحهای ساخت و بازسازی بخش اب و فاضلاب شهرهای ایران ، با استفاده از اعتبار های تخصیصی دولت ایتالیا اعلام کرد.
حضور سازندگان و شرکت های پیمانکاری ایتالیایی در امر ساخت تجهیزات مورد نیاز طرحهای اب و فاضلاب و شرکت در مناقصه ها و مشارکت با شرکت های ایرانی بخشی دیگر از توافق های به دست امده در این دیدار است.
مدیرکل وزارت تجارت خارجی ایتالیا را علاوه بر یک هیات بلندپایه ، معاون فدراسیون شرکت های اب و گاز و رئیس کمیته خارجی و بین المللی انجمن ملی پیمانکاران ایتالیا همراهی می کردند.
/20/80/102/124/13/

سرخط اخبار اقتصاد