یک مقام آگاه: به صاحبان کالا در بندرهای ایران، تخفیف ویژه داده می شود # بندرعباس ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 22/7/77 داخلی. اقتصادی. بازرگانی.
مدیر عامل سازمان بندر و کشتیرانی کشوراعلام کرد: به صاحبان کالا وشرکت های کشتیرانی که بیشترین کالا وارد بندرهای ایران کنند، تخفیف ویژه داده می- شود.
مختار کلانتری سه شنبه شب در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی در بندرعباس افزود:این تصمیم اخیرا توسط دولت در جهت جذب هر چه بیشتر تجار و اعطای تسهیلات به آنان اتخاذ شده است.
وی گفت: مجموعه تعرفه بر کالا و کشتی در بندرهای ایران در مقایسه با تعرفه های یکی از بندرهای آزاد خارجی مجاور بندرعباس، 25 درصد ارزان تر است.
کلانتری افزود: در ترانزیت کالا، زمان و کرایه حمل برای صاحبان کالا تعیین کننده است و برخی قوانین و مقررات دراین زمینه باید اصلاح شود.
مدیرعامل بندر و کشتیرانی کشور گفت: مشکلات مناطق ویژه اقتصادی به ویژه منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، ندادن اعتبار اسنادی و برک گواهی مبدا کالا است که باید بانک مرکزی هرچه زودتر این معضل را حل کند.
وی افزود: تاکنون بانک مرکزی به غیر از بوشهر، مشکل هیچ یک از مناطق ویژه را در این زمینه رفع نکرده است.
کلانتری گفت: واردکنندگان کالا بایستی بدون هیچ محدویتی گشایش اعتبار کنند که بدلیل نبود شعبات بانک خارجی، این امر امکان پذیر نیست و هیچ تاجری هم نمی تواند کالا وارد منطقه ویژه اقتصادی کند.
وی افزود: از دیگر مشکلات مناطق ویژه اقتصادی، دریافت عوارض گمرکی و سود بازرگانی است که همچنان از کالاهای وارده به این مناطق دریافت می شود.
کلانتری گفت:درمناطق ویژه اقتصادی برابر قوانین مصوب، سود و عوارض گمرکی به کالاهای وارده به مناطق ویژه تعلق نمی گیرد.

سرخط اخبار اقتصاد