تولید انبوه سواری مزدا در ایران از ماه اینده شروع می شود # تهران، خبرگزاری جمهوریاسلامی 18/7/77 تولید انبوه سواری مزدا از ماه اینده با 50 میلیارد ریال سرمایه گذاری در شرکت ایران وانت اغاز می شود.
مدیرعامل گروه بهمن در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: این سرمایه- گذاری جدااز بهره گیری از امکانات موجود شرکت است وهدف از تولید این محصول پاسخگویی به تقاضای زیاد برای خودروی سواری و نیاز محدود بازار به وانت بود.
محمدرضا سروش گفت: تولید این خودرو با هشت درصد ساخت داخل شروع می شود و بعد از تولید چهار هزار دستگاه این میزان به 40 درصد خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه تا پایان امسال حداقل 500 دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد ، گفت : تحویل خودروهای پیش فروش شده نیز از اسفند ماه امسال اغاز می شود.
وی گفت: توان تولید شرکت بتدریج تا سه سال اینده به 10 هزار دستگاه در سال خواهد رسید ، ضمن انکه در حال مذاکره برای تولید قطعات یدکی مورد نیاز شرکت ژاپنی هستیم تا از این طریق بخشی از نیازهای ارزی شرکت تامین شود.
وی از دست اندرکاران دولتی خواست ، با حفظ امنیت سرمایه گذاری در کشور ، زمینه حضور بیشتر سرمایه گذاران خارجی را فراهم کنند.
وی پیش بینی کرد:تا پایان امسال درمجموع در این واحد هفت هزار دستگاه انواع وانت تک و دو کابین و امبولانس تولید شود. ضمن انکه با تلاش متخصصان قرار است حجم موتور این خودروها از 1600 سی سی به 2000 سی سی تبدیل شود.
سروش افزود : در جریان برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی تهران با تعدادی از سرمایه گذاران جمهوری های اسیای میانه ، کشورهای حوزه خلیج فارس و افریقا برای ایجاد خط تولید وانت و فروش سواری ، امبولانس و وانت دو کابین مذاکراتی انجام شد که درصورت عملی شدن انها ضمن صدور خدمات فنی و مهندسی ، می توان ارز مورد نیاز شرکت را نیز کسب کرد.
وی توسعه صدور صادرات کشور را منوط به اسان سازی قوانین و مقررات صادراتی و تخصیص به موقع ارز به واحدهای تولیدی دانست.
وی نیاز ارزی شرکت را برای تولید سالانه 20 هزار دستگاه وانت تک و دو کابین و امبولانس و 10 هزار دستگاه خودروی سواری مزدا ، یکصد میلیون دلار ذکر کرد و گفت : در صورت تخصیص به موقع ارز شرکت قادر است این تولیدات را به بازار عرضه کند و بخشی از نیاز بازار را به انواع وانت و سواری تامین کند.
20/ /120/ /124/ /11

سرخط اخبار اقتصاد