بازار روسیه در پکن با کاهش ارزش روبل به شدت آسیب دید # تهران ,خبرگزاری جمهوری اسلامی 5/7/77 خارجی.اقتصادی.روسیه.چین.تجارت بازار روسیه که زمانی برای پکن پررونق و مرکز عمده فروش کالا به بازرگانان از جمهوریهای شوروی پیشین بود با کاهش ارزش ( روبل ) به شدت آسیب دیده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پکن روزنامه انگلیسی زبان " چاینادیلی " روز یکشنبه به نقل از یک بازرگان چینی نوشت: " من سال گذشته دهها کت هر یک به ارزش 40 هزار یوان ( 4800 دلار) می فروختم. اما اکنون بیشترین فروش من چندین کت هر یک به ارزش 20 هزار یوان ( 2400 دلار ) است." وی افزود: روسها هنوز گلایه می کنند که به دلیل کاهش ارزش روبل بسیار گران است.
بازرگانان دیگر در این بازار که در مقایسه با فعالیت چشمگیر سالهای اخیر خالی و بی رونق است گفتند: تلاش می کنند برای پرکردن این کمبود, ملیت های دیگر را نیز جذب کنند.
لی زونک هونک گفت : " من مجبورم به مشتریان دیگر کشورها متکی باشم و امیدوارم که خریداران از اروپای شرقی این خلاء را پر کنند." وی اضافه کرد: اما همیشه در تجارت فراز و نشیب وجود دارد و روسها با ثبیت اقتصادشان برای خرید پوشاک بازخواهند گشت.
بنابراین گزارش ارزش تجارت در بازار روسیه در سال 1997 میلادی حدود پنج میلیارد یوان ( 602 میلیون دلار ) بود.

سرخط اخبار اقتصاد