۴ شهریور ۱۳۷۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6927820
۰ نفر
تاسیسات جانبی راه ها امارگیری می شود # تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 4/6/77 داخلی.اقتصادی.وزارت راه و ترابری.سازمان پایانه ها.
تاسیسات جانبی محورهای اصلی کشور با همکاری سازمان حمل ونقل و پایانه -های کشور ، وزارت راه وترابری و مرکز امار ایران امارگیری خواهد شد.
به گزارش ستاد ویژه هفته دولت سرپرست دفتر امار وخدمات ماشینی سازمان حمل ونقل و پایانه های کشور ضمن اعلام این مطلب گفت: اجرای طرح امارگیری از تاسیسات جانبی محورهای اصلی کشور به طول حدود 80 هزارکیلومتر از اولویت های کاری این دفتر است.
نصرا... مقدم گفت: ایجاد پایگاه اطلاعاتی تاسیسات جانبی راهها ، بخش عمده ای از نیازهای اطلاعاتی وزارت راه وترابری وسازمان حمل ونقل و پایانه های کشور را تامین می کند و بستر مناسبی برای برنامه ریزی در زمینه ساماندهی تاسیسات جانبی و مجتمع های خدماتی - رفاهی ، فراهم می اورد.
وی اجرای طرح امارگیری حجم تردد در راههای کشور در بالغ بر یک هزار و 100 محور با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و اجرای سیستم شناسایی رانندگان بخش مسافربری را از جمله برنامه های سازمان حمل ونقل و پایانه های کشور دانست.
وی افزود: صدور کارت شناسایی برای رانندگان علاوه بر انکه موجب ارتقاء جایگاه و منزلت انها می شود ، بلکه امکان ثبت ماشینی عملکرد هر یک از انان را فراهم می اورد.
مقدم گفت:امکان سنجی های اولیه درباره صدورکارت شناسایی برای رانندگان صورت گرفته است و اکنون در حال شناسایی شرکت های فروشنده تجهیزات و پیاده -سازی نرم افزار مورد نیاز هستیم . پس از تامین تجهیزات ، صدور کارت شناسایی برای رانندگان فعال بخش عبوری ( ترانزیت ) ، شروع خواهد شد.
/20/ /120/ /124/ /13/

سرخط اخبار اقتصاد