قیمت تمام شده هرمترمکعب اب بیش از متوسط بهای فروش ان می باشد # تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 18/5/77 داخلی.اقتصادی.نیرو.اب معاون درامد و امور مشترکان شرکت اب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد: دولت بابت تعرفه های اب به شرکت اب و فاضلاب استان تهران یارانه نمی پردازد، لذا قیمت تمام شده هر متر مکعب اب بیش از متوسط بهای فروش ان به مشترکان است.
مهندس بهرام حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: طبق تعرفه های سال جاری مشترکانی ( خانوار 5 نفره ) که ماهانه 5 متر مکعب اب مصرف کنند، اب بهای انها رایگان است. مشترکانی که ماهانه تا 5/22 مترمکعب اب استفاده کنند، اب بهای انها بر اساس تعرفه های سال 1373 محاسبه می شود و افزایش تعرفه ها شامل این گروه نمی شود.
وی گفت : برای مشترکانی که مصرف ماهانه اب انها تا 45 مترمکعب باشد 25 درصد و بیش از 45 مترمکعب 30 درصد ، افزایش تعرفه محاسبه می شود.
معاون امور مشترکان شرکت اب و فاضلاب استان تهران افزود:در صورت رعایت الگوی صحیح مصرف اب از سوی مشترکان ، نیازی به گسترش تاسیسات شرکت اب و فاضلاب استان تهران نخواهد بود.
وی افزود : بخشی از هزینه احداث تاسیسات جدید شامل مخزن ذخیره سازی ، خطوط انتقال اب، تصفیه خانه و...باید از طریق مشترکان تامین شود، بنابراین به نفع انهاست که در استفاده بهینه از اب تصفیه شده و بهداشتی با شرکت اب و فاضلاب همکاری کنند.
مهندس حیدری گفت: به منظور بهینه سازی ارائه خدمات به مشترکان در سال جاری این معاونت با چاپ دفترچه های راهنما، نحوه دقیق محاسبات تعرفه های اب را به مردم اموزش می دهد.
معاون شرکت اب و فاضلاب افزود : دوره قرائت کنتورهای اب 60 روز است .
از اغاز سال جاری در صورت غیبت مشترکان هنگام مراجعه ماموران قرائت کنتور کارتی که روی ان شماره تلفن شرکت ثبت شده در واحد مسکونی انداخته می شود که در ان از مشترک خواسته شده کنتور خود را قرائت و از طریق شماره تلفن مذکور اطلاع دهد .
وی گفت : این شرکت برای جلوگیری از تضییع حقوق مشترکانی که مدت طولانی در محل سکونت خود نیستند ، یک قبض علی الحساب صادر می کند که متناسب با میانگین مصرف اب مشترک یادشده است تا هزینه اضافی به مشترک واحد مسکونی که کنتور ان قرائت نشده ، تحمیل نشود.
مهندس حیدری افزود: حق انشعاب اب مشترکان شرکت اب وفاضلاب استان تهران براساس عرصه و اعیان ، نوع کاربری و تعداد واحدها محاسبه می شود. ازاین رو مشترکانی که نوع کاربری ملک انها تغییر کند ، باید به این شرکت اطلاع دهند تا نحوه محاسبه اب بهای انها تغییر یابد. زیرا تعرفه های اب بهای این گونه مشترکان باید به نرخ روز محاسبه شود.
وی گفت: این شرکت اکنون در سطح شهر تهران 842 هزار مشترک دارد.
وی میزان مصرف اب شهر تهران را در 4 ماه نخست سال جاری بیش از 310 میلیون مترمکعب اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت .
مهندس حیدری مطالبات این شرکت از مشترکان تهرانی رقم هنگفتی ذکر کرد و از انها خواست که با پرداخت به موقع دیون خود ، شرکت اب و فاضلاب استان تهران را در اجرای اهدافش جهت توزیع اب سالم و بهداشتی یاری دهند.
20 / 120 / 126 / 15

سرخط اخبار اقتصاد