تجارت بر شبکه رایانه ای اینترنت از مرز هفته ای یک میلیارد دلار گذشت # نیویورک ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 30/09/78 برای اولین بار خرید و فروش بر شبکه رایانه ای اینترنت از مرز یک میلیارد دلار در هفته گذشت.
شبکه اینترنتی معروف به "پی.سی. دیتا " روز دوشنبه اعلام کرد : در هفته بین 6 تا 12 دسامبر ( 15 تا 21 آذر 78 ) آمریکایی ها در حدود یک میلیار و 200 میلیون دلار بر روی شبکه رایانه ای اینترنت خرید کردند که نسبت به هفته ماقبل آن در همین سال 38 درصد افزایش نشان می دهد.
پی.سی. دیتادریک مطالعه مشترک با تحلیلگران تجاری "گولدمن ساخس " که هنوز ادامه دارد تصریح کرد : مبلغ یاد شده نسبت به مبلغ مشابه در طی هفته شکرگزاری صد در صد افزایش نشان می دهد.
سحنگوی پی.سی. دیتا گفت : اطلاعات آماری اعلام شده بر اساس نظرخواهی از 3 هزار و 4 نفر استفاده کننده شبکه اینترنت با در نظر گرفتن شاخص هایی مانند سن و جنسیت ، محاسبه شده است.
در بین اقلام خریداری شده اسباب بازی ، سخت افزار رایانه ای وپوشاک در بین پرفروشترین کالاها بوده و در حالیکه فروش سخت افزار رایانه ای با 218 میلیون دلار بیشتر از دو مورد دیگر گزارش شده ، تنها 27 درصد خریدار ها بمنظور هدیه دادن رایانه خریداری کرده اند.
این گزارش همچنین اشاره می کند که برای اولین بار خرید بر شبکه اینترنت از هفته ای یک میلیارد دلار فراتر رفته است.
پس از سه مورد یاد شده ، نرم افزار رایانه ای با یک میلیون و 200 هزار دلار مقام چهارم را بخود اختصاص داد که تنها 41 درصد این نرم افزارها به عنوان هدیه خریداری شده بودند.

سرخط اخبار اقتصاد