۲۴ شهریور ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6905889
۰ نفر
همایش تضمین کیفیت در صنایع خودروسازی برگزار شد # تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 24/6/78 نماینده رسمی موسسه بین المللی"ار.و.توف" آلمان در ایران روز چهارشنبه در همایش تضمین کیفیت در صنایع خودروسازی گفت: تولیدکنندگان خودروو قطعات ان می توانند با دریافت استاندارد(کیو.اس 9000) توان خود را برای حضور در بازارهای بین المللی افزایش دهند.
کامران رضائی افزود: با دریافت این استاندارد، توانمندی های سازمان ها و همزمان با ان قابلیت هایی که در محصول و فرآیندهای تولید بوجود می آید، افزایش خواهد یافت.
وی گفت: باتوجه به نیاز کشور انتظار همگان ازصنایع خودروسازی این است که بتوانند محصولات گوناگونی برای طیف متفاوت مصرف کنندگان تولید و به بازار عرضه کنند.
وی با اشاره به اینکه در سالهای اخیر سرمایه گذاری های خوبی در زمینه تولید قطعات خودرو در ایران انجام شده است، گفت: با انجام این تلاش ها باید بتوانیم نسبت به تولید قطعات پیچیده تر و با کیفیت بهتر اقدام کنیم.
وی اظهار داشت: در استاندارد"کیو.اس. 9000" سعی می شود که خواسته های خودروسازان و انچه برای ضمانت محصول از تامین کنندگان این صنعت نیاز است، تامین شود.
رضائی گفت: استانداردهای "کیو.اس 9000" و"وی.دی.آ 1.6" استانداردهایی هستند که سطح عالی از مدیریت کیفیت را با جهت گیری های خاص نسبت به نیازهای صنایع خودرو و قطعات تامین می کند.
در ادامه رافید اشناین یکی از سرممیزان سیستم های "کیو.اس 9000" و "وی.دی.آ 1.6"، پیرامون اهمیت این استاندارد و نقش ان در افزایش قدرت رقابت صنایع خودروسازی مطالبی ارایه کرد.
وی با اشاره به اینکه یکی از فعالیت های عمده "ار.و.توف" از سه سال پیش ممیزی صدور گواهینامه در صنایع خودروسازی است، گفت: سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر هر دو استاندارد می تواند در یک زمان موردممیزی مشترک قرار گیرد و هر دو گواهینامه صادر شود و این موضوع مورد توجه شرکت هایی است که به خودروسازان آمریکایی و اروپایی محصول ارایه می دهند.
این همایش یکروزه با حضور 80 تن از کارشناسان و دست اندرکاران صنایع خودروسازی کشور در تهران تشکیل شد.
/20/ /120/ /124/ /11/

سرخط اخبار اقتصاد