۱۸ شهریور ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6905489
۰ نفر
چین بر ادامه سیاست درهای باز اقتصادی پافشاری می کند # پکن ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 18/6/78 یک مقام چینی اعلام کرد ، این کشور همچنان بر ادامه سیاست درهای باز اقتصادی پافشاری می کند.
" ووای " عضو شورای دولتی چین و از اعضای کمیته مرکزی حزب کمونیست همچنین افزود ، این کشور درصدد است با اعمال سیاست های تازه ای ، جذب سرمایه گذاریهای خارجی در این کشور را رونق دهد.
مطبوعات روز پنجشنبه چین به نقل از وی نوشتند: چین همچنان با روش مثبت به همکاری اقتصادی و تجاری با کشورهای جهان ادامه خواهد داد و قصد ندارد از سرعت حرکت خود بکاهد.
وی جذب سرمایه گذاریهای خارجی را بخش مهمی از سیاست چین برای توسعه اقتصادی خواند و افزود ، دولت چین تلاش دارد با حفظ ثبات سیاسی و اجتماعی ، تداوم رشد اقتصادی ، حفظ ارزش پول ملی و اندوختن ذخایر ارزی کافی ، جاذبه بیشتری برای سرمایه گذاران خارجی بوجود اورد.
" ووای " خاطر نشان ساخت ، اخیرا دولت چین سیاست های تازه ای برای سرمایه گذاران خارجی اتخاذ کرد تا شرایط مناسب تری برای فعالیت انان در چین فراهم اید.
وی از موسسات خارجی خواست فعالیت های خود را در چین در امور نواوری فنی ، توسعه مناطق مرکزی و غربی ، ساخت تاسیسات اساسی و پایه ای متمرکز کنند.
این اظهارات در شرایطی مطرح می شود که روند سرمایه گذاریهای خارجی در چین در سال گذشته میلادی سرعت گذشته خود را از دست داده است.
این کشور در سال 98 قراردادهایی برای جذب 132/52 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی منعقد کرد.
از این میزان سرمایه گذاری خارجی مبلغ 582/45 میلیارد دلار جذب شده که تنها 67/0 درصد بیش از میزان سال 97 است.
این سرمایه گذاریها برای اجرای 19 هزارو 846 پروژه بوده است که نسبت به سال 97 بیش از 7/5 درصد کاهش نشان می دهد.

سرخط اخبار اقتصاد