کاهش بهای گوجه فرنگی در آذربایجان شرقی برای کشاورزان زیان آور است # تبریز ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 14/06/78 داخلی.اقتصادی.کشاورزی.سیفی کاری.گوجه فرنگی عرضه بیش از نیاز محصول گوجه فرنگی به بازارهای مصرف در آذربایجان شرقی و نبود توان جذب در واحدهای تبدیلی ، کاهش شدید بهای این محصول را به دنبال داشته است .
کاهش بها در سطحی است که حتی کفاف هزینه های تولید را نمی کند و هم اکنون در شهرستانهای ملکان ، بناب ، عجبشیر و چند منطقه دیگر ، برخی از کشاورزان از برداشت محصول خودداری می کنند.
بهای عمده فروشی هر کیلوگرم گوجه فرنگی در تیر ماه امسال نزدیک به 450 تا 500 ریال بود در حالی که هم اکنون ، در میادین میوه و تره بار تبریز و سایر شهرهای استان بهای هر کیلوگرم گوجه فرنگی تا کمتر از 150 ریال رسیده است.
این در حالی است که طبق اعلام کارشناسان امور زراعت سازمان کشاورزی ، هزینه تولید هر کیلوگرم گوجه فرنگی در زمینهای صیفی استان بیش از 220 ریال است .
به گفته معاون برنامه ریزی سازمان کشاورزی آذربایجان شرقی امسال هفت هزار و 980 هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت محصول گوجه فرنگی اختصاص داده شده است که این میزان نسبت به پارسال 25 تا 30 در صد افزایش دارد.
مهمترین دلیل این افزایش پر رونق بودن بازار گوجه فرنگی در سال گذشته عنوان می شود.
در حال حاضر کارشناسان کشاورزی استان ظرفیت های بالقوه و عملی تولید در این بخش را بیش از دو برابر ظرفیت های تولید کنونی ارزیابی می کنند.
به گفته معاون برنامه ریزی سازمان کشاورزی آذربایجان شرقی با احتساب عملکرد 35 تن در هکتار برای محصول گوجه فرنگی ، 280 هزار تن از این محصول در استان تولید می شود که پس از احتساب 140 هزار تن مصرف غذایی و صنعتی ، 80 هزار تن آن مازاد بر مصرف می باشد.
مهندس حبیب شایان ظرفیت های خالی تولید دراین بخش را قابل توجه ارزیابی کرد و گفت : در صورت وجود صنایع تبدیلی مناسب ، این ظرفیت تا دو برابر میزان کنونی قابل افزایش است.
به گفته وی هم اکنون بدلایل نبود صنایع تبدیلی متناسب با ذائقه مصرف در کشورهای صنعتی ، بخشی از تولید بصورت مازاد از بین می رود.
وی مجموع ظرفیت های جذب کارخانجات تبدیلی گوجه فرنگی در استان را نزدیک به 60 هزار تن اعلام کرد و گفت : این میزان جوابگوی بخش تولید نیست .
معاون سازمان کشاورزی آذربایجان شرقی خواستار مساعدت نظام بانکی و دوایر مربوط در توسعه صنایع تبدیلی بویژه درتولید رب استاندارد ، پودر و آب گوجه فرنگی شد.
امسال در آغاز فصل برداشت محصول گوجه فرنگی در استان آذربایجان شرقی ، براساس اطلاعیه مشترک ادارات کل استاندارد ، بازرگانی و بازرسی و نظارت ، استاندارد اجباری در ارتباط با تولید رب گوجه فرنگی اجرا شد و در نتیجه چندین واحد تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت های پائین از چرخه تولید خارج شدند.
این امر مشکل " گوجه فرنگی مازاد " در منطقه را تشدید کرده و موجب وارد شدن زیان به کشاورزان شد.
این در حالیست که کشاورزان منطقه پیشتر از مشکل کم آبی و نیز جاری شدن سیل دچار زیان مضاعف شده اند.
به اعتقاد دست اندرکاران امور کشاورزی این وضعیت موجب می شود تا کشاورزان منطقه به دلیل عدم صرفه اقتصادی از برداشت محصول خودداری کرده و رغبتی برای کشت سال بعد نیز نداشته باشند.

سرخط اخبار اقتصاد