۴ شهریور ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6904537
۰ نفر
حمایت راه آهن ایران از صادرات کلان کالای بازرگانان # عشق آباد ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 4/6/78 راه آهن جمهوری اسلامی ایران با تخفیف ویژه برای حمل عمده بار و کالاهای صادراتی و وارداتی، از بازرگانان و تجار ایرانی در منطقه حمایت می کند.
رحمان دادمان مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران امروز "جمعه" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در عشق آباد این تخفیف ویژه راه آهن را اقدامی در جهت تشویق دست اندرکاران بخش صادرات کالاهای غیر نفتی دانست.
مدیرعامل راه آهن ایران همچنین متوسط میزان ماهانه مبادلات کالا از طریق راه آهن مشهد ـ سرخس - تجن را 100 هزار تن اعلام کرد و گفت طی چهار ماهه اول سالجاری به میزان 400 هزار تن کالا و بار از مقصد ایران و یا به طریق ترانزیت از این مسیر مبادله شده است.
وی پیش بینی کرد که حجم این مبادلات تا پایان سالجاری به بیش از یک میلیون تن برسد.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه گذشته برای انجام پاره ای مذاکرات با مقامات ترکمنی وارد عشق اباد شد و با معاون رییس جمهوری ترکمنستان در امور ارتباطات گفت و گوهای مفصلی را انجام داد.
وی در ادامه دیدار از ترکمنستان، از بندر ترکمن باشی در غرب این کشور دیدن کرد و از نزدیک با ظرفیتها و زمینه های همکاری این بندر با بنادر ایرانی دریای خزر آشنا شد. / 220 /

سرخط اخبار اقتصاد