آیت ا00 نورمفیدی : تلاش مسوولان حفظ وحدت اسلامی شیعه و سنی باشد # گرگان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 30/3/78 داخلی.سیاسی.نشستها.شورا.اداری نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: ایران پرچمدار مناسبات اسلامی در جهان است و همه مسوولان باید تلاش کنند که این سیاست کلی خدشه دار نشود.
آیت ا00 سیدکاظم نورمفیدی با اشاره به در پیش بودن هفته وحدت اسلامی افزود: معنای وحدت این است که همه برادران مسلمان با حفظ اصول اعتقادی خود در مقابل بیگانگان در یک صف واحد باشند.
وی که عصر شنبه در جلسه شورای اداری استان گلستان سخن می گفت، افزود: استان ما از این نظر استان ممتازی است وطی بیست سال گذشته مشکلی در زمینه وحدت شیعه و سنی نداشته ایم.
وی با اشاره به سال حضرت امام خمینی (ره ) به نهادهای اجرایی و ادارات کل استان پیشنهاد کرد موضوعاتی را که در افکار و اندیشه های امام در زمینه های مختلف مطرح است انتخاب کرده و بر روی آن مطالعه کنند.
وی افزود : در نظام اسلامی عمل خالی از اعتقاد فایده ندارد و اگر این کار صورت گیرد علاوه بر آشنایی بیشتر با اندیشه های امام سبب ایجاد اعتقاد در مجموعه های اجرایی استان می شود.
وی همچنین از مسوولان اجرایی استان خواست در زمینه ساخت فرودگاه گرگان و فعال کردن بنادر ترکمن و گز تسریع نمایند.
در این جلسه استاندار استان گلستان گفت : در دیدار اخیر خود با رییس جمهوری ، موافقت و دستور کتبی ایشان به وزارتخانه های ذیربط در زمینه طرحهای ملی استان اخذ شده است.
سیدابراهیم درازگیسو از جمله این طرحها را ساخت کانال سراسری انتقال آب از غرب مازندران به استان گلستان عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح 300 هزار هکتار از اراضی لم یزرع استان مشروب خواهد شد.
به گفته وی براساس برآورد شرکت آب منطقه ای استان و سازمان کشاورزی با آبیاری این میزان اراضی ، به تولید 600 هزار تن کندم ، 250 هزار تن پنبه و 500 هزار تن دانه های روغنی افزوده خواهد شد.
وی افزود: از نتایج دیگری که اجرای این طرح بدنبال دارد ایجاد 150 هزار فرصت شغلی است.
وی تعداد افراد جویای کار استان را 40 هزار نفر عنوان کرد.
استاندار گلستان تسریع در ساخت فرودگاه گرگان را از دیگر موارد ذکر کرد و گفت : برای افزایش باند فرودگاه 70 هکتار زمین و نیز چهار میلیارد ریال اعتبار از منابع منابع داخلی استان تخصیص یافته است.
وی فعال کردن بندر ترکمن در زمینه حمل و نقل و کشتیرانی و اصلاح حاشیه رودخانه اترک را از دیگر طرحهای ملی استان ذکر کرد.

سرخط اخبار اقتصاد