۱۴ خرداد ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6899115
T T
۰ نفر
بازار کار آمریکا نیروی متخصص کاناد را جذب می کند # تورنتو ـ خبرگزاری جمهوری اسلامی : 14/3/1378 کانادا از کمبود نیروی انسانی دربخش فن آوری پیشرفته رنج می برد و همین عده را نیز آمریکا با پیشنهادهای بهتر جذب می کند.
روزنامه " اوتاوا سیتی زن" روز پنجشنبه نوشت: کمبود نیروی ماهردر بخش فن آوری بالا درآمریکا وکانادا بدتر شده وشرکتهای کانادایی معتقدند که آنها در وضعیت کنـــونی بیشتر بازنده هستند، چون آمریکاییان با پیشنهاد دستمزد بهتر نیروی کار موجود را نیز می ربایند.
به موجب مطالعه جدیدی که در این زمینه صورت گرفته دستمـزد کارکنان هر دو کشور در بخش فن آوری برای برنامه نویسان و تحلیل گــران سیستم بطور متوسط 10 تا 12 درصد رشد کرده که بیشتر از میانگین افزایش حقوق در سایـر بخش های اقتصادی است.
این بررسی هشدار داده است که کانادا از حیث نیـروی انسانــی در این بخش با خطر بیشتری مواجه بوده ، چون بازار کار آمریکا برای کاناداییــان تحصیلکرده به دلیل دستمزدهای بالاتر، مزایا و امنیت شغلی بیشتر، و مالیات کمتر روز به روز جذابتر می شود.
" روبین گوردون " رئیس یکی از شـرکتـهایی که در این تحقیـق مشـارکـت داشته اند ، گفت : موسسات کانادایی در جذب نیروهای تعلیم دیـده در فن آوری بالا با شرکتهای آمریکایی در حال رقابت هستند.
به اعتقاد " گوردون " اگرچه دستمزد نیروهای کلیدی در کانادا افزایش یافته ، اما بازهم آمریکاییان پیشنهاد بهتری برای افراد در بـخش طراحی و توسعه سیستم ها دارند.
یکی دیگر از آگاهان اظهار داشت : کانـادا بخشی از اقتصاد جهانی است و اگر می خواهد در سطح بین المللی رقابت کند بایستی به کشوری تبدیل شود که بیشترین استفاده را از نیروی تخصصی خود بنماید.
کارشناسان اعتقاد دارند که در حال حاضر کانادا نیاز به تحلیل گران مجرب دارد تا بتواند خلاء کمبود نیروی کار ماهر را جبران کند. /12/23/30/ 220/ 230

سرخط اخبار اقتصاد