وزیرتعاون:اتاق تعاون باید جای خالی اتاق بازرگانی را در این بخش بگیرد # تهران ،خبرگزاری جمهوری اسلامی 28/2/78 داخلی.اقتصادی .تعاون وزیر تعاون گفت :اتاق تعاون باید با ارائه خدمات مورد نیاز اعضا، جای خالی اتاق بازرگانی در امور مشترک تعاونی ها را پرکند.
مرتضی حاجی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار امیدواری کرد که با حضور فعال شرکت های تعاونی درانتخابات هیات مدیره اتاق مرکزی تعاون ،افراد واجد شرایط برای مدیریت این اتاق انتخاب شوند.
وزیر تعاون گفت:اتاق تعاون می تواند در زمینه تشکیل نمایشگاه های تخصصی بازرگانی داخلی و خارجی و انجام بازاریابی در زمینه معرفی کالاهای تولیدی شرکت های تعاونی ،فعالیت کند.
وی تهیه اطلاعات مربوط به استاندارهای مناسب کشورهای واردکننده کالا برای تولیدات شرکت های تعاونی و ایجاد مرکزآمار و اطلاعات را از دیگر وظایف اتاق تعاون دانست.
وزیر تعاون ابراز امیدواری کرد که اتاق تعاون با برگزاری دوره های آموزش کاربردی در رشته های مختلف بازرگانی ،صنعتی ،معدنی و خدماتی متناسب با نیاز تعاونی ها،در راستای افزایش دانش تخصصی شرکت های تعاونی فعال شود.
مهندس رحمت الله خسروی دبیر کل اتاق تعاون نیز در این نشست با اشاره به برگزاری انتخابات هیات مدیره این اتاق در 10 خرداد ماه 78 ، از تمام اعضا درخواست کرد که هرچه سریعتر نسبت به ارسال مدارک لازم برای شرکت در انتخابات اقدام کنند.
وی گفت :اعضای شرکت های تعاونی برای اعلام امادگی جهت نامزدی در هیات- های مدیره و بازرسی ،ضروری است تا سوم خرداد ماه امسال به وزارت تعاون مراجعه کنند.
خسروی در تشریح نقش اتاق تعاون در گسترش فعالیت های تجاری گفت: اتاق تعاون نهاد قانونی است که می تواند به شرکت هاواتحادیه های تعاونی مجوز صدور کالا دهد و شرکت های تعاونی می توانند از طریق این اتاق کارت بازرگانی دریافت کنند.
20 / 126 / / 15

سرخط اخبار اقتصاد