ویژگی های محل تشکیل مرکز تجاری - نمایشگاهی ایران در شانگهای # شانگهای ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 28/07/79 نخستین مرکز دایمی تجاری - نمایشگاهی ایران در شانگهای عصر چهارشنبه درمحل نمایشگاه بازرگانی این شهر به نام "شانگهای مارت" MART SHANGHAI افتتاح شد .
شانگهای مارت که در ژانویه سال 1999 افتتاحشد، نخستین مرکز نمایشگاهی دایمی در چین و بزرگترین مرکز در نوع خود در آسیاست.
قسمت های مختلف این مرکز شامل مرکز تجاری یا محل نمایشگاه های دایمی به مساحت تقریبی 190 هزار متر مربع ، محل نمایشگاه های موقتی به مساحت 20 هزار متر مربع و سالن های چند منظوره قابل استفاده برای همایش و کنفرانس است . دفتر گمرک ، بانک ، دفتر پست ، آژانس مسافرتی، سیستم های اطلاع رسانی که با بهره برداری از اینترنت اخبار بازرگانی ، فهرست غرفه داران و نمونه کالاهای آنها را در اختیار می گذارد و اتاق ویژه ای که اطلاعات تجاری را عرضه می کند ، از دیگر تسهیلات در نظر گرفته شده در این مرکز است . هم اکنون بیش از 400 شرکت در این مرکز دارای غرفه هستند که نیمی از آنها متعلق به خارجیان است و پیش بینی می شود بزودی تعداد این شرکت ها به حدود 2000 واحد بالغ شود .
این مرکز در یکی از بهترین مناطق و در نزدیکی فرودگاه شانگهای واقع شده و از این رو از موقعیت خوبی برخوردار است. به گفته برخی کارشناسان اقتصادی ایرانی حاضر در چین، با تسهیلات موجود در این مرکز می توان از طریق حضوری موثر و مستمر ، امید جدی به موفقیت در عرضه کالاهای صادراتی ایران و حضور بازار پرجمعیت چین داشت . * 254 - 1679 *

سرخط اخبار اقتصاد