۳۱ شهریور ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6878567
۰ نفر
دولت فرانسه ناگزیربه کاهش میزان مالیات سوخت شد # پاریس ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 31/6/79 خارجی.اقتصادی.فرانسه.سوخت.مالیات.کاهش.نظرسنجی.
دولت فرانسه در واکنش به اعتراضهای گسترده چندی پیش که در مخالفت با اعمال مالیات سنگین سوخت در این کشور صورت گرفت سرانجام تصمیم گرفت بخشی از آن را کاهش دهد.
به گزارش منابع خبری فرانسه، لوران فابیوس وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه بعدازظهر روز چهارشنبه به هنگام ارایه طرح بودجه سال 2001 میلادی این کشوراز تصمیم دولت به کاهش فوری بهای سوخت مصرف کنندکان سخن گفت.
فابیوس که درمحل وزارت اقتصاد فرانسه باخبرنگاران سخن،می گفت تصریح کرد: از اول ماه اکتبر آینده میزان مالیات هر لیتر بنزین 20/0فرانک کاهش خواهد یافت.
این اقدام دولت فرانسه به دنبال اعلام نتایج چندین نظرسنجی صورت می گیرد که در آن برکاهش شدید محبوبیت لیونل ژوسپن نخست وزیراین کشور و موقعیت برتر شیراک نزد افکار عمومی تاکید شده است. بنابر این نظرسنجیها که به دنبال افزایش بهای سوخت و اعتصاب های گسترده در اعتراض به اعمال مالیات سنگین برسوخت در فرانسه صورت گرفته اکثریت قاطع شهروندان اینن کشور(88 درصد) میزان مالیات سوخت را غیرمنطقی خوانده اند.
در واکنش به این اقدام دولت فرانسه "روبر ئو" دبیرکل حزب کمونیست این کشور پشتیبانی خود را از تصمیم به کاهش بخشی از مالیات دولتی برسوخت اعلام کرد.
حزب سبزهای فرانسه که شعار حفظ محیط زیست همواره محور اصلی تبلیغات انتخاباتی آن را تشکیل می دهد بر مخالفت خود با هرگونه کاهش بهای سوخت تاکید کرده و حزب دست راستی "ار پ ار" نیز این اقدام دولت را برای مقابله با افزایش بهای سوخت ناکافی خوانده است.
عک. ل. 36:12

سرخط اخبار اقتصاد