۱۰ مرداد ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6874281
۰ نفر
نخست وزیر ژاپن از مردم عذرخواهی می کند # توکیو،خبرگزاری جمهوری اسلامی 10/05/79 نخست وزیر ژاپن تصمیم گرفت در ارتباط با انتخاب یکی از وزیرانش که متهم به سوء استفاده مالی شده است از مردم عذرخواهی کند.
" یوشیرو موری " روز دوشنبه به خبرنگاران گفت : مسوول انتخاب "کی می تاکا کوزه " رییس سازمان بازسازی نظام مالی بر عهده من بوده و از این در نظر دارم تا بصورت رسمی در مجلس از مردم عذرخواهی کنم.
رییس کمیته بازسازی مالی ژاپن که حزبهای سیاسی مخالف دولت او را متهم به دریافت غیرقانونی امکانات از یک بانک بزرک کرده اند روز یکشنبه از مقامش کناره گیری کرد.
" کی می تاکا کوزه " که ماه گذشته به هیات دولت " یوشیرو موری " نخست وزیر ژاپن راه یافت متهم است که از گروه بانکی میتسوبیشی پول و امکانات دریافت کرده است.
" هیده یوکی آیی زاوا " 81 ساله رییس پیشین سازمان برنامه ریزی اقتصادی جانشین " کوزه " 71 ساله شد.
" کوزه" از 13 سال قبل که دارای مقام ارشد دولتی بوده است تا 4 سال پپش حدود 200 میلیون ین " 83/1 میلیون دلار " حق مشورت از گروه بانکی میتسوبیشی دریافت کرده است.
" یوکی ئو هاتویاما " رهبر قدرتمندترین حزب مخالف گفت که با کناره گیری " کوزه " کار تمام نمی شود بلکه نخست وزیر مسوول انتصاب او بوده و باید پاسخگو باشد.
*1191-91*

سرخط اخبار اقتصاد