ساکنان چهارصد دستگاه کرج از فعالیت واحدهای آلاینده گلایه کردند # کرج ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/03/79 داخلی. اجتماعی. محیط زیست.
عده ای از ساکنان منطقه چهارصد دستگاه کرج از آنچه که " فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی آلاینده در این منطقه" نامیدند، ابراز نارضایتی کردند.
آنان می گویند: ادامه فعالیت این واحدها علاوه بر آلودگی محیط زیست، موجب شیوع بیماری های پوستی و انگلی در منطقه می شود.
کارخانه تولید پارچه جهان چیت، روغن موتور پتروسعید و روغن نباتی جهان از جمله واحدهای تولیدی فعال در منطقه چهارصد دستگاه است.
فرشید انجمنی یکی از شهروندان ساکن چهارصد دستگاه کرج گفت: هم اکنون بوی نامطبوع حاصل از فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی دراین منطقه مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است.
وی افزود: بارها ساکنان این منطقه مشکلات ناشی از فعالیت این کارخانه ها را به مسوولان منعکس کرده اند، اما متاسفانه تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.
عبدالله کبیری یکی دیگر از ساکنان این منطقه گفت: هم اکنون پساب های شیمیایی این کارخانه ها در نهرها و کانال های رو باز این منطقه سرریز می شود و همین امر موجب افزایش انواع بیماری های پوستی و انگلی در منطقه شده است.
وی اضافه کرد: به کارنگرفتن امکانات و تجهیزات لازم از قبیل تصفیه خانه و فیلترهای مناسب از سوی این واحدهای تولیدی و صنعتی، آلایندگی این کارخانه ها را افزایش داده است.
زیبا سارمی یکی دیگر از ساکنان چهارصد دستگاه دراین باره گفت: انباشت زباله و ضایعات در اطراف این واحدها، موجب هجوم انواع حشرات بیماری زا به این منطقه شده است.
وی افزود: انتشار ذرات شیمیایی ناشی از فعالیت این صنایع، آلودگی زیست محیطی این منطقه را افزایش داده است.
یک مسوول درکارخانه جهان چیت کرج دراین باره گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی آلاینده این منطقه باید به خارج از شهر انتقال داده شوند.
وی که از ذکر نامش خودداری کرد، افزود: انتقال کارخانه جهان چیت به خارج از شهر به 50 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
وی اظهار داشت: تغییر کاربری اراضی این کارخانه ها به مسکونی از سوی شهرداری می تواند بخش عظیمی از هزینه های انتقال این واحدهای آلاینده به خارج شهر را تامین کند.
مسوولان اداره محیط زیست شهرستان کرج از هرگونه اظهار نظری در این باره خود داری کردند.
منطقه چهارصد دستگاه کرج با جمعیتی بیش از ده هزار نفر در مرکز شهر کرج واقع شده است.

سرخط اخبار اقتصاد