حضور نمایندگان ایران در مجمع عالی اطلاع رسانی شهری آسیاو اقیانوسیه # پکن ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 17/03/79 مجمع عالی اطلاع رسانی شهری در حوزه آسیا و اقیانوسیه از روز دوشنبه با حضور نمایندگان ایران و بیش از 40 شهردار از شهرهای بزرک این منطقه در شهر شانگهای چین آغاز به کار کرد.
در این مجمع که جلسات آن به مدت سه روز ادامه دارد ، از ایران اقایان رجبی شهردار شیراز ، مولایی نماینده شورای شهر اصفهان و مظفری ماینده شهردار تهران و نیز مقامات و کارشناسان ارشد اطلاع رسانی و سازمانهای مربوطه و مسوولان آکادمی علوم اجتماعی چین حضور دارند.
در مراسم گشایش این مجمع ، ابتدا نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن خوشامدگویی به حاضران ، ابتکار مسوولان شهر شانگهای را در برگزاری چنین نشستی مورد تقدیر قرار داد و آن را موجب پیشرفت و توسعه در امور شهری دانست .
در این مراسم همچنین اقای " شو کوانک دی " شهردار شانگهای ضمن بیان مختصری از پیشرفتهای بدست آمده این شهر در طول سالیان پس از 1990 افزود در حال حاضر شانگهای بزرگترین مرکز اقتصادی چین به شمار می آید. وی برگزاری چنین مجمعی را در مبادله اطلاعات صنعتی و فناوری در توسعه شهرها مفید دانست و ابراز امیدواری کرد تااز طریق این اجلاس بتوان اطلاعات گوناگونی را در خصوص اجرای طرحهای کلیدی بطور دوستانه مبادله کرد. این نشست از سه بخش اصلی میزگرد شهرداران - کنفرانس فنی و نمایشگاه بین المللی تشکیل شده است . * 136 - 534 * پایان

سرخط اخبار اقتصاد