وزیر امور خارجه ژاپن و رییس مجمع جهانی اقتصاد با یکدیگر دیدار کردند ..................................................................
توکیو، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 خارجی.ژاپن.کلاوس.آسو.اقتصادی "تارو آسو" وزیر امور خارجه ژاپن و "کلاوس شواب" بنیانگذار و رییس مجمع جهانی اقتصاد )WEF( در توکیو با یکدیگر دیدار و در زمینه مسایل مورد علاقه دو طرف گفت وگو و تبادل نظر کردند.
براساس بیانیه روز سه شنبه وزارت امور خارجه ژاپن که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، دو طرف در این دیدار درخصوص مسایل و موضوعات مختلف جهانی از جمله موضوع تامین انرژی و مسایل محیطی و منطقه ای گفت وگو و تبادل نظر کردند.
این گزارش می افزاید: شواب در این دیدار از شینزو آبه نخست وزیر و تارو آسو وزیر امور خارجه ژاپن برای حضور درنشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد معروف به "اجلاس داووس" در سال آینده میلادی در سوئیس دعوت کرد.
وزیر امور خارجه ژاپن نیز گفت که دولت این کشور این موضوع را با تـوجه به نشست های مجلس ژاپن (دایت ) مورد بررسی قرار خواهد داد.
درنشست اخیر مجمع جهانی اقتصاد که در داووس سوئیس برگزار شد، موضوعاتی چون مبارزه علیه تغییرات جوی، بحران در منطقه خاورمیانه و تحولات در تجارت جهانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
آساق/280/1392 شماره 025 ساعت 36:16 تمام انتهای پیام D29.16-36-29

سرخط اخبار اقتصاد