تقاضای سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری به 60 هزار میلیارد ریال رسید .....................................................................
شهرکرد-خبرگزاری جمهوری اسلامی21/12/85 داخلی. اقتصادی. سرمایه گذاری. استاندار چهارمحال وبختیاری گفت : تقاضا برای سرمایه گذاری در این استان امسال به بیش از 60 هزار میلیارد ریال رسید.
" رجبعلی صادقی " روز جمعه در نشست با خبرنگاران استان افزود :این میزان تقاضا برای سرمایه گذاری در بخشهای بخش مختلف گردشگری - صنعت - خدماتی و کشاورزی می باشد و این استان از نظر اقتصادی در سال 85 متحول شده و برای توسعه آن نیز گامهای بلندی برداشته شده است. وی افزود:این میزان سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز -پتروشیمی - فولاد800 هزار تنی - تولید 400 هزار تنی ورق گالوانیزه خودرو -مجتمع تولید سیمان- نیروگاه گازی - نیروگاههای برقابی و احدات 50 هزار هکتار باغ در حال انجام است. به گفته وی- علاوه براین میزان سرمایه گذاری - هم اکنون تقاضا برای سرمایه گذاری در بخش صنعت چهارمحال و بختیاری با رشد 500 درصدی همراه است. وی گفت : چهارمحال وبختیاری تنها استانی است - که در راستای توسعه عدالت محوری دولت نهم - در آن دو واحد مجتمع پتروشیمی با ظرفیت تولید 3/1 میلیون تن فرآورده های پتروشیمی مصوب هیات دولت - در دست احدات است. استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت : عملیات ساخت و احدات این دو مجتمع پتروشیمی نیز آغاز شده و این یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در این استان است. صادقی تاکید کرد:علاوه بر این دولت چهار هزار و 140 میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد اشتغال در چهارمحال و بختیاری به این استان داده و این امر تاکنون در هیچ دوره ای در این استان رخ نداده است. وی یادآور شد :دولت نهم برای توسعه و عدالت محـوری در چهارمحـال و بختیاری گامهای بلندی را برداشته و کارشناسان اقتصادی از این فرصت بوجود آمده باید بیشترین استفاده را انجام دهند.
استاندار چهارمحال وبختیاری گفت 94 : هزار هکتار از اراضی استان برای توسعه بخش کشاورزی شناسایی شده و هم اکنون تخصیص آب برای احدات 18 هزار باغ در استان صادر شده است. صادقی گفت : از یکصد مصوبه سفر سال گذشته هیات دولت به چهارمحال و بختیاری - تنها دو مصوبه هنوز به مرحله اجرایی نرسیده و مابقی مصوبات یا به صورت کاکل اجرا و یا در حال اجرا هستند.
به گفته وی - امسال 250 میلیارد ریال برای احدات خط راه آهن مبارک به شهرکرد تخصیص یافته و از سال 86 نیز عملیات اجرایی آن با انتخاب پیمانکار انجام خواهد شد.
صادقی گفت : پایان حفاری تونل گردنه رخ در محور شهرکرد به اصفهان در هفته جاری نیز بهترین عیدی در نوروز امسال برای مردم چهارمحال وبختیاری بوده است. به گزارش ایرنا -در نشست خبری معاون سیاسی امنیتی - عمرانی و برنامه ریزی استاندار چهارمحال وبختیاری نیز گزارشی از عملکرد حوزه های خود را ارایه دادند.
3759/671/566 شماره 044 ساعت 15:16 تمام انتهای پیام 15-16-49.D25

سرخط اخبار اقتصاد