۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6670733
T T
۰ نفر
بهای نفت در بازار جهانی افزایش یافت ..........................................
تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 خارجی. اقتصادی. نفت. اوپک درحالی که بحت و ارزیابی تاثیر تصمیم روز پنجشنبه" اوپک " در بازار ادامه دارد -بهای نفت خام در بازار جهانی روز جمعه اندکی افزایش یافت. به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن - بهای نفت خام" برنت " برای تحویل در ماه مه در دادوستدهای الکترونیک بازار لندن به هربشکه 60 دلار و 77 سنت رسید که 9 سنت افزایش نشان می داد.
همچنین بهای نفت خام سبک شیرین پایه بازار نیویورک برای تحویل در ماه آوریل - در معاملات الکترونیک پیش از گشایش رسمی بازار آمریکا -با 24 سنت افزایش به هر بشکه 57 دلار و 79 سنت رسید.
بهای نفت خام در روز پنجشنبه پس از اعلام ثابت ماندن سقف تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت( اوپک - ) کاهش یافته بود.
به دنبال تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت( اوپک ) مبنی بر حفظ سقف تولید این سازمان - بهای نفت روز جمعه در بازار آسیا نیز کاهش یافت. " آدام سیمسکی " تحلیلگر" دویچه بانک " گفت : توافق اوپک در زمینه حفظ سهمیه های کنونی تولید -قابل پیش بینی بود اما بحتها درباره تاثیر این تصمیم اوپک هنوز ادامه دارد.
وزیران نفت اوپک در نشست روز پنجشنبه در وین تصمیم گرفتند که تولید این سازمان را درحد 25 میلیون و 800 هزار بشکه در روز حفظ کنند.
اوپک درگزارش ماهیانه خود که روز پنجشنبه منتشر شد اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت در سال 5/1 - 2007 درصد رشد خواهد کرد .اوپک بیش از یک سوم عرضه نفت جهان را تامین می کند.
مترجمام2306/1373. شماره 041 ساعت 15:02 تمام انتهای پیام 15-02-41.D25

سرخط اخبار اقتصاد