روندشاو :اعمال تحریم علیه ایران به زیان شرکت های آلمانی خواهد بود ................................................................
برلین - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 خارجی. اقتصادی. آلمان. ایران. روزنامه فرانکفورتر روندشاو در مقاله ای زیر عنوان" تحریم ایران متوجه آلمانی ها می شود "نوشت : تشدید تحریم های آمریکا و سازمان ملل متحد علیه تهران - میلیاردها یورو ضرر و زیان برای شرکت های آلمانی بهمراه خواهد داشت. این روزنامه آلمانی روز جمعه در این مقاله که به قلم" بیرگیت سرها" نوشته شده افزود :واقعیت این است که به ویژه بخش اقتصاد آلمان و اتحادیه اروپا باید بار اصلی سیاست تشدید تحریم ها علیه ایران را تحمل کند و بر دوش بکشد.
روندشاو با اشاره به اینکه آمریکا و ایران از زمان انقلاب اسلامی تقریبا هیچ مناسبات رسمی تجاری و بازرگانی ندارند نوشت : در حالیکه بر اساس آخرین آمار رسمی از سال 2004 میلادی حجم مبادلات ایران با آمریکا اندکی بیش از 200 میلیون دلار بوده است - مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در همان سال به 25 میلیارد و 85 میلیون دلار رسیده است. این مقاله افزود :این در حالیست که آلمان پس از امارات عربی متحده مهمترین شریک تجاری ایران است و صادرات آلمان به ایران از سال دوهزار تا 2005میلادی بیش از 30 درصد افزایش یافته است. روندشاو نوشت : صادرات آلمان به ایران در سال گذشته )2006( میلادی با یک کاهش 5/7 درصدی به 4 میلیارد و 120 میلیون یورو رسیده است. این روزنامه ماشین آلات - خودرو و فرآورده های شیمیایی را مهمترین صادرات آلمان به ایران معرفی کرده و افزود :به عنوان نمونه کنسرسیوم زیمنس یک قرارداد فروش لوکوموتیو به ارزش 450 میلیون یورو با تهران منعقد کرده است. به نوشته روندشاو -صنایع خودروسازی آلمان نیز فعالیت خود در بازار ایران را افزایش داده و کنسرسیوم خودروسازی فولکس واگن نیز همکاری خود با شرکای ایرانی را آغاز کرده است و دو سال پیش در ارک یزد یک کارخانه مونتاژ احدات شده است که در آن سالانه 20 هزار خودرو مونتاژ می شود.
این روزنامه افزود :فشار تحریم های آمریکا علیه ایران از سال ها پیش مبادلات تجاری با این کشور را سخت تر و گران تر کرده است . این امر باعت افزایش هزینه بیمه های صادراتی شده و بانک ها نیز به خاطر فشار و تبلیغات شدید آمریکا مبادلات خود با ایران را متوقف می کنند.
اروپام/250/2050 شماره 038 ساعت 14:12 تمام انتهای پیام 14-12-13.D25

سرخط اخبار اقتصاد