۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6670722
T T
۰ نفر
استاندار :خراسان شمالی در شش شاخص در کشور اول شد .................................................
بجنورد - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. اجتماعی. استاندار.
استاندار خراسان شمالی گفت : این استان در شش شاخص مقام اول کشوری را کسب کرد.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی بهروز همتی روز جمعه در جلسه مشترک معاونان - مدیران کل و مشاوران خود اظهار داشت : یکی از این شاخصها اشتغال بوده و در سال جاری هشت هزار و 270 شغل در این استان ایجاد شده است. وی افزود :امسال در برخی از موارد اجرایی به جایگاه مطلوبی در مقایسه با سایر استانها رسیده ایم که از جمله می توان سرشماری نفوس مسکن - برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی و مجلس خبرگان را عنوان کرد.
او گفت : با وجود اولین تجربه مدیران - توانستیم سالم ترین انتخابات و سرشماری نفوس مسکن را در استان برگزار کنیم. مهندس همتی از پیگیری مراحل ساخت کارخانه اتوبوس گازی - کارخانه لاستیک سازی و رایزنی با شرکت های انبوه ساز در خصوص مسکن استان خبر داد.
وی اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی را ساخت مساجد روستایی - پیگیری تامین اعتبار ساخت مصلی ها -اختصاص دو میلیارد و 580 میلیون ریال اعتبار به آموزش و پرورش برای ساخت مراکز قرآنی و ایجاد زمینه ساخت دانشکده علوم قرآنی و دانشگاه پیام نور در شیروان و آشخانه عنوان کرد.
وی گفت : با وجود توانمندیهای استان در زیرساخت ها -کمبود نیرو بویژه نیروی متخصص در استان ناچار بودیم فرصت بیشتری برای رفع مشکلات بگذاریم. استاندار ضمن تقدیر از زحمات و تلاش کلیه مدیران اجرایی استان در رفع مسایل و مشکلات گفت : برای رسیدگی به مسکن و اشتغال باید به صورت زیربنایی و اصولی تلاش شود.
626/566 شماره 030 ساعت 12:48 تمام انتهای پیام 12-48-38.D25

سرخط اخبار اقتصاد