استاندار خراسان رضوی : توسعه جاده ها مهمترین اولویت عمرانی استان است ..................................................................
تربت حیدریه - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. اقتصادی. اعتبار.عمرانی. استاندار خراسان رضوی گفت : اختصاص اعتبار مناسب و توسعه جاده ها مهمترین اولویت عمرانی این استان پهناور و استراتژیک است. محمد جواد محمدی زاده جمعه در شورای برنامه ریزی تربت حیدریه که با حضور مدیران اجرایی خراسان رضوی برگزار شد -افزود :بر این اساس بیشترین اعتبار را به راههای استان اختصاص دادیم. وی بدون ارائه آمار اعتبارات - اضافه کرد :حتی در مواردی که خود دستگاه ذیربط متقاضی نبود به خاطر اهمیت و برای توسعه راهها اعتبار منظور کردیم. رییس شورای برنامه ریزی خراسان رضوی ابراز اطمینان کرد :با روند کنونی اختصاص اعتبار و کارهای اجرایی علاوه بر راه در سایر بخشهای استان نیز تحول خوبی را شاهد خواهیم بود.
محمدی زاده همچنین با تاکید بر توسعه کمی و کیفی راه آهن خاطرنشان کرد: این مهم بویژه از ایستگاه تشکیلاتی تربت حیدریه باید در صدر اولویت های مسوولان وزارت راه و ترابری قرار گیرد.
وی با بیان اینکه" تربت حیدریه چهار راه خراسان است - " گفت : توسعه جاده و ریل از این شهرستان باعت خدمات رسانی به تمام مردم خراسان می شود.
استاندار خراسان رضوی که در این جلسه به همراه معاون عمرانی خود یکایک طرحهای تربت حیدریه و میزان پیشرفت فیزیکی و ریالی آنها را بررسی کرد به برخی دستگاههای استان دستور داد سرعت عمل بیشتری در کار داشته باشند.
محمدی زاده با اشاره به اولویت های توسعه تربت حیدریه گفت : ادامه دو خطه شدن محور ارتباطی مشهد از این شهرستان تا جنوب و مرز و سرمایه گذاری مناسب ریلی تقویت و توسعه استان را به دنبال دارد.
وی افزود :توسعه مراکز علمی - آموزشی - فنی و حرفه ای - تسریع در ساخت نیروگاه برق و طرح فولاد -سرمایه گذاری روی روان آبها و جلوگیری از برداشت های غیر مجاز نیز از اولویتهای کاری دولت در تربت حیدریه است. استاندار خراسان رضوی بیان داشت : تسریع در طرح فاضلاب و استفاده مجدد از پس آبها با توجه به موقعیت ممتاز کشاورزی تربت حیدریه نیز حائز اهمیت و اولویت دار است. محمدی زاده همچنین بر توسعه پارک علمی و فن آوری همچنین طرحهای اقتصادی تربت حیدریه بویژه در بخش صنایع تبدیلی و معدنی تاکید کرد.
استاندار خراسان رضوی پیش از حضور در این جلسه از برخی طرحهای بزرک عمرانی تربت حیدریه همچون فولاد -فاضلاب و سیلوی شماره سه شهرستان بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت کارها قرار گرفت. فرماندار تربت حیدریه نیز در جریان بازدید استاندار و نیز در شورای برنامه ریزی شهرستان گفت : تکمیل ساختمان دانشگاه دولتی - راه اندازی قطار مسافربری و تجهیز بیمارستانها از مهمترین نیازها و خواست مردم منطقه است. مجتبی صادقیان افزود :اختصاص اعتبار برای بافت فرسوده و کاهش مشکلات حاشیه نشینی نیز از دیگر مشکلات مردم تربت حیدریه است. وی همچنین گفت : از چهار ماه پیش گازرسانی به بخشها و روستاهای تابعه تربت حیدریه متوقف شده است و مردم خواستار رفع این مشکل و تسریع در کار هستند.
محمد ناصر توسلی زاده نماینده مردم تربت حیدریه و عضو کمیسون بودجه مجلس شورای اسلامی نیز گفت : علیرغم دستور رییس جمهور طرح فولاد این شهرستان تاکنون پیشرفت مناسبی نداشته است. تربت حیدریه در 140 کیلومتری جنوب مشهد علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی قطب کشاورزی و معدنی خراسان رضوی محسوب می شود.
2729/662/566 شماره 027 ساعت 12:44 تمام انتهای پیام 12-44-34.D25

سرخط اخبار اقتصاد