ظرفیت ذخیره سازی محصولات کشاورزی کشور از مرز دو میلیون و 200هزار تن گذشت ......................................................................
یزد -ابرکوه - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. اقتصادی. تعاون. روستایی. معاون فنی تعاون روستایی کشور در حاشیه سفر هیات دولت به استان یزد گفت : ظرفیت ذخیره سازی محصولات کشاورزی از مرز دو میلیون و 200 هزار تن گذشته است . سید نجیب حسینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در شهرستان ابرکوه افزود :افزون بر پنج میلیون نفر در سطح کشور عضو شبکه تعاون روستایی هستند و از خدمات این شبکه بهرمند می شوند.
وی اظهار داشت : سه هزار و 200 شرکت تعاونی روستایی و پنج هزار تعاونی کشاورزی در سراسر کشور به کشاورزان خدمات تخصصی ارایه می کنند.
وی بر تداوم حمایت دولت از کشاورزان نسبت به خرید محصولات آنها تاکید کرد و گفت : در سال آینده خرید تضمینی و توافقی یک میلیون و 100 هزار تن محصولات تولیدی کشاورزان انجام خواهد شد.
او اضافه کرد :برای خرید تضمینی محصولات کشاورزان چهارهزار و600 میلیارد ریال اعتبار در بودجه سال 86 پیش بینی شده است. معاون سازمان تعاون روستایی کشور همچنین گفت : با تفاهم نامه ای که با وزارت صنایع منعقد شد -کارخانجات صنایع تبدیلی با هدف ذخیره پایدار تولیدات کشاورزی در استان ها تاسیس خواهد شد.
به گفته وی استفاده از معافیت مالیاتی و مشارکت سازمان تعاون روستایی با بخش خصوصی - مزیت های ایجاد صنایع تبدیلی در استان ها را افزایش می دهد.
شهرستان ابرکوه از توابع استان کویری یزد با 27 هزار هکتار سطح زیر کشت باغی و زراعی و 824 حلقه چاه عمیق و 39 رشته قنات - سالانه 250 هزار تن گندم - پسته و زردآلو تولید می کند.
همچنین روزانه 40 تن شیر در ابرکوه تولید می شود.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری ابرکوه در 120 کیلومتری جنوب غرب شهر یزد قرار دارد.ر 7539/610/566 شماره 019 ساعت 11:55 تمام انتهای پیام 11-55-36.D25

سرخط اخبار اقتصاد